Založ si blog

Myslím, teda som?

Nasledujúci článok môže byť miestami zveličený. Ako každý iný príspevok aj tento berte s nadhľadom.

Základným vlastníctvom človeka je jeho život a tých pár centimetrov kubických vypĺňajúcich priestor vo vnútri našej lebky. Teda minimálne by to tak malo byť. Bohužiaľ, nám viac záleží na hmotnom vlastníctve, aby každý videl, kým by som mohol byť a nie kto som. Naše životy sú zaseknuté v slučkách vymedzených tromi bodmi: práca, peniaze, majetok. Potom, keď sa slučka rozpletie, zistíme, že je všetko preč.

Spoliehame sa na to, čo máme, aj keď nám to je v podstate k ničomu. Dobre, tak vážne ma zas brať nemusíte. Samozrejme, že potrebujeme strechu nad hlavou a iné „maličkosti“ na uspokojenie primárnych potrieb. Sama si neviem predstaviť život bez nejakého hmotného základu, no žiť len pre hmotné je obmedzujúce. Nie, zatiaľ neriešim rodinný rozpočet a nie, neviem, čo predstavuje byť za niekoho zodpovedný. Viem však, čo je to prchavosť života a jeho zmyslu. Odporúčam vám žiť, nie len prežívať. Nikdy neviete, čo vás v budúcnosti čaká a či vôbec nejaká bude.

Čo sa týka toho voľného priestoru, ktorého sme majiteľmi, prekvapuje ma, ako ľahko sa ho dokážu ľudia vzdať. Považujeme sa za vrchol vývoja, za najvyspelejšieho tvora, za dokonalosť. Od zvierat sa líšime tým, že vieme premýšľať a učiť sa. Úprimne, neviem či máme právo porovnávať sa. Vidíte nejaký rozdiel medzi psom, ktorý sa naučí štekať za pochvalné slovo a človekom, ktorý vybrecháva naučené slová ako nejakú modlu len preto, lebo ho omámili slová populizmu? Niektorí ľudia sa dajú veľmi ľahko vycvičiť. A možno to nie sú len niektorí. V konečnom dôsledku sme produktom spoločnosti a naše názory pochádzajú z už existujúceho zdroja. Naše správanie a myslenie je ovplyvnené výchovou, za ktorú je opäť zodpovedná CELÁ spoločnosť, nie len rodičia. Oni sami boli kedysi nepopísanými hárkami, podobne ako my. Nechcem teda kritizovať nikoho konkrétneho. Som len ďalší produkt spoločnosti.

Rovnako ako neexistuje objektívnosť, neexistuje ani správny názor. Preto vezmite tento názor ako subjektívny a jeho správnosť súďte podľa vlastných noriem.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20166x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie