Založ si blog

My národ slovenský

Pozor, nasledujúci text obsahuje štipku sarkazmu a irónie (t. j. snaha o skrytý humor), takže odporúčam brať jeho obsah s nadhľadom.

Nám, švárnym Slovákom, začalo obdobie, kedy sa ako národ opäť spojíme. Nie je to síce puto silné ako počas MS v hokeji, no napriek tomu sa dokážu Olympijské hry vkradnúť do nejedného rozhovoru. Je jedno, či to bude rozhovor medzi ľuďmi, u ktorých pojem šport predstavuje len obiehanie regálov supermarketu. Podstatné je, že akonáhle Nasťa vyhrá medailu, stane sa hrdinkou, ktorá dokáže, aký úspešný národ sme. Čo tam po Saganovi, jeho sláva nateraz zostala odložená v kôlni spolu s bicyklom.

Rovnako ukážeme tým Čechúňom s bielymi ponožkami vytiahnutými až po bradu (samozrejme v sandálikoch), akí sme dobrosrdeční a doprajeme im každý neúspech. Konečne budeme mať aj niečo iné na výsmech, ako len ich samovražedné misie do Tatier.

Postavíme sa tvárou v tvár našim televíznym prijímačom a chrbtom k pravde.

Všetci dobre vieme, že do športu a kultúry sa vkladá zbytočne mnoho peňazí. A samozrejme z našich daní! Tak nech z toho niečo máme. Rovnako to je aj v zdravotníctve a školstve.

Veď školský systém je tak vyšperkovaný, že prešli na výučbu bez učebníc. Nie, nenahradili to digitálnou výučbou, toto je iná úroveň, jednoducho len „bez učebníc“. No a tí učitelia. Asi mali málo prázdnin, keď sa rozhodli dať si voľno kvôli štrajku. Pcheee. Nepáči sa im?! Nech si idú vyskúšať prácu k lopate!

No nič, keď skončí olympiáda, príde hokej. Už teraz viem, že sa zázraku nedočkám, no i tak si pôjdem kúpiť farby v odtieňoch Ruska.

Pripomínam, ide o sarkazmus a iróniu. Článok nechcel byť urážkou ani našich športovcov, ani našich českých susedov.

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

SR ŠTS Kosík polícia Mali zadržanie

Kosík je v Mali stále za mrežami

19.11.2018 10:12

Bývalý príslušník SIS minulý týždeň tvrdil, že ho z väzenia prepustili.

pišta harabin

Švecová žiada preloženie Harabina na nižší súd

19.11.2018 10:03

Konanie Harabina v trestnej veci Róberta Lališa podľa šéfky Najvyššieho súdu smerovalo k zmareniu verejného zasadnutia.

Justičný palác, okresny sud Bratislava I

Justičák na kolenách?

19.11.2018 10:00

Situácia na Okresnom súde Bratislava 1 je kritická. Pre nízke mzdy a kopiace sa množstvo práce tento súd opustilo od začiatku minulého roka 34 súdnych asistentiek.

Michael Bloomberg

Bloomberg daruje svojej bývalej univerzite 1,8 miliardy dolárov

19.11.2018 09:27

Elitné univerzity stoja v USA viac ako 50 000 dolárov ročne, čo je pre mnohých mladých ľudí neprekonateľná prekážka.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28345x
Priemerná čítanosť článkov: 1134x

Autor blogu

Kategórie