Založ si blog

My národ slovenský

Pozor, nasledujúci text obsahuje štipku sarkazmu a irónie (t. j. snaha o skrytý humor), takže odporúčam brať jeho obsah s nadhľadom.

Nám, švárnym Slovákom, začalo obdobie, kedy sa ako národ opäť spojíme. Nie je to síce puto silné ako počas MS v hokeji, no napriek tomu sa dokážu Olympijské hry vkradnúť do nejedného rozhovoru. Je jedno, či to bude rozhovor medzi ľuďmi, u ktorých pojem šport predstavuje len obiehanie regálov supermarketu. Podstatné je, že akonáhle Nasťa vyhrá medailu, stane sa hrdinkou, ktorá dokáže, aký úspešný národ sme. Čo tam po Saganovi, jeho sláva nateraz zostala odložená v kôlni spolu s bicyklom.

Rovnako ukážeme tým Čechúňom s bielymi ponožkami vytiahnutými až po bradu (samozrejme v sandálikoch), akí sme dobrosrdeční a doprajeme im každý neúspech. Konečne budeme mať aj niečo iné na výsmech, ako len ich samovražedné misie do Tatier.

Postavíme sa tvárou v tvár našim televíznym prijímačom a chrbtom k pravde.

Všetci dobre vieme, že do športu a kultúry sa vkladá zbytočne mnoho peňazí. A samozrejme z našich daní! Tak nech z toho niečo máme. Rovnako to je aj v zdravotníctve a školstve.

Veď školský systém je tak vyšperkovaný, že prešli na výučbu bez učebníc. Nie, nenahradili to digitálnou výučbou, toto je iná úroveň, jednoducho len „bez učebníc“. No a tí učitelia. Asi mali málo prázdnin, keď sa rozhodli dať si voľno kvôli štrajku. Pcheee. Nepáči sa im?! Nech si idú vyskúšať prácu k lopate!

No nič, keď skončí olympiáda, príde hokej. Už teraz viem, že sa zázraku nedočkám, no i tak si pôjdem kúpiť farby v odtieňoch Ruska.

Pripomínam, ide o sarkazmus a iróniu. Článok nechcel byť urážkou ani našich športovcov, ani našich českých susedov.

Vo farbách dúhy

17.02.2018

Láska je láska, tej nerozkážeš. Jej definícia je nejasná, dokonca nemožná. Je to mágia, čaro, pobláznenie. Nie je to len o vášni, ide o jeho/jej slová, úsmev, o pohľad a dotyk. Je to korenie viac »

Pár minút alebo celý život

15.02.2018

Myslím, že sa na Slovensku nenájde nikto, kto ešte neokomentoval dopravnú situáciu. Či už MHD, autobusy, vlaky či nepretržité zápchy. Aj ja patrím medzi nich. No od určitého momentu v mojom viac »

Kúsok z Pravdy

12.02.2018

Svoju „blogovú tvorbu“ tu praktizujem len krátko, no napriek tomu dostatočne dlho na to, aby som si nevšimla, že ľudia priam bažia po téme (teraz mi odpustite, že použijem nasledujúce slovo) viac »

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

sonja batova

Zomrela Sonja Baťová, nevesta zakladateľa obuvníckej dynastie Tomáša Baťu

21.02.2018 22:59

Vo veku nedožitých 92 rokov zomrela v nemocnici v kanadskom Toronte v noci na stredu Sonja Baťová.

lucy

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 4999x
Priemerná čítanosť článkov: 555x

Autor blogu

Kategórie

Archív