Založ si blog

My národ slovenský

Pozor, nasledujúci text obsahuje štipku sarkazmu a irónie (t. j. snaha o skrytý humor), takže odporúčam brať jeho obsah s nadhľadom.

Nám, švárnym Slovákom, začalo obdobie, kedy sa ako národ opäť spojíme. Nie je to síce puto silné ako počas MS v hokeji, no napriek tomu sa dokážu Olympijské hry vkradnúť do nejedného rozhovoru. Je jedno, či to bude rozhovor medzi ľuďmi, u ktorých pojem šport predstavuje len obiehanie regálov supermarketu. Podstatné je, že akonáhle Nasťa vyhrá medailu, stane sa hrdinkou, ktorá dokáže, aký úspešný národ sme. Čo tam po Saganovi, jeho sláva nateraz zostala odložená v kôlni spolu s bicyklom.

Rovnako ukážeme tým Čechúňom s bielymi ponožkami vytiahnutými až po bradu (samozrejme v sandálikoch), akí sme dobrosrdeční a doprajeme im každý neúspech. Konečne budeme mať aj niečo iné na výsmech, ako len ich samovražedné misie do Tatier.

Postavíme sa tvárou v tvár našim televíznym prijímačom a chrbtom k pravde.

Všetci dobre vieme, že do športu a kultúry sa vkladá zbytočne mnoho peňazí. A samozrejme z našich daní! Tak nech z toho niečo máme. Rovnako to je aj v zdravotníctve a školstve.

Veď školský systém je tak vyšperkovaný, že prešli na výučbu bez učebníc. Nie, nenahradili to digitálnou výučbou, toto je iná úroveň, jednoducho len „bez učebníc“. No a tí učitelia. Asi mali málo prázdnin, keď sa rozhodli dať si voľno kvôli štrajku. Pcheee. Nepáči sa im?! Nech si idú vyskúšať prácu k lopate!

No nič, keď skončí olympiáda, príde hokej. Už teraz viem, že sa zázraku nedočkám, no i tak si pôjdem kúpiť farby v odtieňoch Ruska.

Pripomínam, ide o sarkazmus a iróniu. Článok nechcel byť urážkou ani našich športovcov, ani našich českých susedov.

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

jahody samozber

Jahodové plantáže lákajú

25.05.2018 08:00

Letné počasie z prelomu apríla a mája sa postaralo nielen o skoršie dozrievanie jahôd, ale aj o úrodu, aká tu už viac rokov nebola.

CANADA-EXPLOSION/

V reštaurácii pri kanadskom Toronte vybuchla bomba, zranila 15 ľudí

25.05.2018 07:50

Polícia zverejnila fotografiu dvoch podozrivých. Podľa zdroja agentúry Reuters sa obom podarilo z miesta utiecť. K akcii sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Plyn

Poľsko a Litva sa spoja plynovodom, zruší izoláciu Pobaltia

25.05.2018 07:00

Prevádzkovatelia plynárenských sietí Poľska a Litvy vo štvrtok podpísali dohodu o vybudovaní cezhraničného prepojenia ich plynovodov.

írsko, potraty

Írski voliči v referende rozhodujú o liberalizácii zákona o interrupciách

25.05.2018 06:43

Prieskumy verejnej mienky naznačujú miernu prevahu prívržencov tábora za legalizáciu interrupcií.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 15363x
Priemerná čítanosť článkov: 809x

Autor blogu

Kategórie