Založ si blog

My národ slovenský

Pozor, nasledujúci text obsahuje štipku sarkazmu a irónie (t. j. snaha o skrytý humor), takže odporúčam brať jeho obsah s nadhľadom.

Nám, švárnym Slovákom, začalo obdobie, kedy sa ako národ opäť spojíme. Nie je to síce puto silné ako počas MS v hokeji, no napriek tomu sa dokážu Olympijské hry vkradnúť do nejedného rozhovoru. Je jedno, či to bude rozhovor medzi ľuďmi, u ktorých pojem šport predstavuje len obiehanie regálov supermarketu. Podstatné je, že akonáhle Nasťa vyhrá medailu, stane sa hrdinkou, ktorá dokáže, aký úspešný národ sme. Čo tam po Saganovi, jeho sláva nateraz zostala odložená v kôlni spolu s bicyklom.

Rovnako ukážeme tým Čechúňom s bielymi ponožkami vytiahnutými až po bradu (samozrejme v sandálikoch), akí sme dobrosrdeční a doprajeme im každý neúspech. Konečne budeme mať aj niečo iné na výsmech, ako len ich samovražedné misie do Tatier.

Postavíme sa tvárou v tvár našim televíznym prijímačom a chrbtom k pravde.

Všetci dobre vieme, že do športu a kultúry sa vkladá zbytočne mnoho peňazí. A samozrejme z našich daní! Tak nech z toho niečo máme. Rovnako to je aj v zdravotníctve a školstve.

Veď školský systém je tak vyšperkovaný, že prešli na výučbu bez učebníc. Nie, nenahradili to digitálnou výučbou, toto je iná úroveň, jednoducho len „bez učebníc“. No a tí učitelia. Asi mali málo prázdnin, keď sa rozhodli dať si voľno kvôli štrajku. Pcheee. Nepáči sa im?! Nech si idú vyskúšať prácu k lopate!

No nič, keď skončí olympiáda, príde hokej. Už teraz viem, že sa zázraku nedočkám, no i tak si pôjdem kúpiť farby v odtieňoch Ruska.

Pripomínam, ide o sarkazmus a iróniu. Článok nechcel byť urážkou ani našich športovcov, ani našich českých susedov.

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 25534x
Priemerná čítanosť článkov: 1064x

Autor blogu

Kategórie