Založ si blog

My národ slovenský

Pozor, nasledujúci text obsahuje štipku sarkazmu a irónie (t. j. snaha o skrytý humor), takže odporúčam brať jeho obsah s nadhľadom.

Nám, švárnym Slovákom, začalo obdobie, kedy sa ako národ opäť spojíme. Nie je to síce puto silné ako počas MS v hokeji, no napriek tomu sa dokážu Olympijské hry vkradnúť do nejedného rozhovoru. Je jedno, či to bude rozhovor medzi ľuďmi, u ktorých pojem šport predstavuje len obiehanie regálov supermarketu. Podstatné je, že akonáhle Nasťa vyhrá medailu, stane sa hrdinkou, ktorá dokáže, aký úspešný národ sme. Čo tam po Saganovi, jeho sláva nateraz zostala odložená v kôlni spolu s bicyklom.

Rovnako ukážeme tým Čechúňom s bielymi ponožkami vytiahnutými až po bradu (samozrejme v sandálikoch), akí sme dobrosrdeční a doprajeme im každý neúspech. Konečne budeme mať aj niečo iné na výsmech, ako len ich samovražedné misie do Tatier.

Postavíme sa tvárou v tvár našim televíznym prijímačom a chrbtom k pravde.

Všetci dobre vieme, že do športu a kultúry sa vkladá zbytočne mnoho peňazí. A samozrejme z našich daní! Tak nech z toho niečo máme. Rovnako to je aj v zdravotníctve a školstve.

Veď školský systém je tak vyšperkovaný, že prešli na výučbu bez učebníc. Nie, nenahradili to digitálnou výučbou, toto je iná úroveň, jednoducho len „bez učebníc“. No a tí učitelia. Asi mali málo prázdnin, keď sa rozhodli dať si voľno kvôli štrajku. Pcheee. Nepáči sa im?! Nech si idú vyskúšať prácu k lopate!

No nič, keď skončí olympiáda, príde hokej. Už teraz viem, že sa zázraku nedočkám, no i tak si pôjdem kúpiť farby v odtieňoch Ruska.

Pripomínam, ide o sarkazmus a iróniu. Článok nechcel byť urážkou ani našich športovcov, ani našich českých susedov.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20168x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie