Založ si blog

Nereálna minulosť, možno reálna budúcnosť

Žijeme v zvláštnej dobe. Čas sa zrýchlil a u ľudí sa objavili nové potreby. Potreba jesť je u niektorých nahradená novou, nadradenejšou potrebou. A to postnutie (t. j. zverejnenie na sociálnej sieti) jedla, ktoré stojí predo mnou na tanieri tak, aby uhol, svetlo a pozadie vytvorili dokonalú scenériu. Samozrejme s hashtagmi (#) Bio a Raw.

Rovnako aj potreba vyjadriť sa. Blogy, anonymne komentáre, statusy na Facebooku… Áno, aj ja som jednou z tých, u ktorých sa takáto potreba objavila. Píšem slová, nič iné len slová. Niektorí s nimi súhlasia, iní nie. Ja sa nečudujem. No snažím sa aspoň zachovať ako-takú etiketu a jasnú myseľ. Teda aspoň dúfam, že to tak je…

Deti už netúžia po poste prezidenta či doktora. Radšej budú slávnym YouTuberom. Preto namiesto rozprávkovej knižky držia v ruke mobil. Určite nechcem uraziť YouTuberov, ktorí dreli preto, aby dosiahli úspech. Možno ste sa práve zasmiali, neviem, v dnešnej dobe je aktivita na YouTube hodná pomenovaniu profesia. Neočakávajme však, že sa tento jav musí zákonite objaviť u osemročného Ferka od susedov.

Na strane druhej, nie sme obmedzovaní a máme právo na (už spomínané) prejavenie názoru. Máme prístup k množstvu informácií z množstva zdrojov. Otázkou však je, či sú tie informácie pravdivé alebo ostali niekde v spletitej sieti núl a jednotiek. Digitálny svet sa stal natoľko hmotným, že nemôžme mať stopercentnú istotu, či sa nejedná o realitu.

Sama občas začínam pochybovať o tom, v čoho pravdivosť som dlho verila. Mám istotu, že sa história nemôže zmeniť? Áno, viem, cestovať v čase nie je možné, no rovnako, ako sa dokážu objaviť neexistujúce fakty, môžu zmiznúť ozajstné skutočnosti. Milióny vyhasnutých duší svedčí o opaku. My o nich zatiaľ vieme, no bude o nich vedieť aj budúcnosť? Alebo sa vymaže pár slov, spáli pár kníh, zbúra pár budov a zabudne sa na to všetko, čo sme ako ľudstvo zažili?

Prosím len o jedno, pokúsme sa nehľadieť len vpred, občas sa obzrime na to všetko, čo sme dosiahli, no i spôsobili.

Vo farbách dúhy

17.02.2018

Láska je láska, tej nerozkážeš. Jej definícia je nejasná, dokonca nemožná. Je to mágia, čaro, pobláznenie. Nie je to len o vášni, ide o jeho/jej slová, úsmev, o pohľad a dotyk. Je to korenie viac »

Pár minút alebo celý život

15.02.2018

Myslím, že sa na Slovensku nenájde nikto, kto ešte neokomentoval dopravnú situáciu. Či už MHD, autobusy, vlaky či nepretržité zápchy. Aj ja patrím medzi nich. No od určitého momentu v mojom viac »

Kúsok z Pravdy

12.02.2018

Svoju „blogovú tvorbu“ tu praktizujem len krátko, no napriek tomu dostatočne dlho na to, aby som si nevšimla, že ľudia priam bažia po téme (teraz mi odpustite, že použijem nasledujúce slovo) viac »

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

sonja batova

Zomrela Sonja Baťová, nevesta zakladateľa obuvníckej dynastie Tomáša Baťu

21.02.2018 22:59

Vo veku nedožitých 92 rokov zomrela v nemocnici v kanadskom Toronte v noci na stredu Sonja Baťová.

lucy

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 4998x
Priemerná čítanosť článkov: 555x

Autor blogu

Kategórie

Archív