Založ si blog

Nereálna minulosť, možno reálna budúcnosť

Žijeme v zvláštnej dobe. Čas sa zrýchlil a u ľudí sa objavili nové potreby. Potreba jesť je u niektorých nahradená novou, nadradenejšou potrebou. A to postnutie (t. j. zverejnenie na sociálnej sieti) jedla, ktoré stojí predo mnou na tanieri tak, aby uhol, svetlo a pozadie vytvorili dokonalú scenériu. Samozrejme s hashtagmi (#) Bio a Raw.

Rovnako aj potreba vyjadriť sa. Blogy, anonymne komentáre, statusy na Facebooku… Áno, aj ja som jednou z tých, u ktorých sa takáto potreba objavila. Píšem slová, nič iné len slová. Niektorí s nimi súhlasia, iní nie. Ja sa nečudujem. No snažím sa aspoň zachovať ako-takú etiketu a jasnú myseľ. Teda aspoň dúfam, že to tak je…

Deti už netúžia po poste prezidenta či doktora. Radšej budú slávnym YouTuberom. Preto namiesto rozprávkovej knižky držia v ruke mobil. Určite nechcem uraziť YouTuberov, ktorí dreli preto, aby dosiahli úspech. Možno ste sa práve zasmiali, neviem, v dnešnej dobe je aktivita na YouTube hodná pomenovaniu profesia. Neočakávajme však, že sa tento jav musí zákonite objaviť u osemročného Ferka od susedov.

Na strane druhej, nie sme obmedzovaní a máme právo na (už spomínané) prejavenie názoru. Máme prístup k množstvu informácií z množstva zdrojov. Otázkou však je, či sú tie informácie pravdivé alebo ostali niekde v spletitej sieti núl a jednotiek. Digitálny svet sa stal natoľko hmotným, že nemôžme mať stopercentnú istotu, či sa nejedná o realitu.

Sama občas začínam pochybovať o tom, v čoho pravdivosť som dlho verila. Mám istotu, že sa história nemôže zmeniť? Áno, viem, cestovať v čase nie je možné, no rovnako, ako sa dokážu objaviť neexistujúce fakty, môžu zmiznúť ozajstné skutočnosti. Milióny vyhasnutých duší svedčí o opaku. My o nich zatiaľ vieme, no bude o nich vedieť aj budúcnosť? Alebo sa vymaže pár slov, spáli pár kníh, zbúra pár budov a zabudne sa na to všetko, čo sme ako ľudstvo zažili?

Prosím len o jedno, pokúsme sa nehľadieť len vpred, občas sa obzrime na to všetko, čo sme dosiahli, no i spôsobili.

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 25533x
Priemerná čítanosť článkov: 1064x

Autor blogu

Kategórie