Založ si blog

Nereálna minulosť, možno reálna budúcnosť

Žijeme v zvláštnej dobe. Čas sa zrýchlil a u ľudí sa objavili nové potreby. Potreba jesť je u niektorých nahradená novou, nadradenejšou potrebou. A to postnutie (t. j. zverejnenie na sociálnej sieti) jedla, ktoré stojí predo mnou na tanieri tak, aby uhol, svetlo a pozadie vytvorili dokonalú scenériu. Samozrejme s hashtagmi (#) Bio a Raw.

Rovnako aj potreba vyjadriť sa. Blogy, anonymne komentáre, statusy na Facebooku… Áno, aj ja som jednou z tých, u ktorých sa takáto potreba objavila. Píšem slová, nič iné len slová. Niektorí s nimi súhlasia, iní nie. Ja sa nečudujem. No snažím sa aspoň zachovať ako-takú etiketu a jasnú myseľ. Teda aspoň dúfam, že to tak je…

Deti už netúžia po poste prezidenta či doktora. Radšej budú slávnym YouTuberom. Preto namiesto rozprávkovej knižky držia v ruke mobil. Určite nechcem uraziť YouTuberov, ktorí dreli preto, aby dosiahli úspech. Možno ste sa práve zasmiali, neviem, v dnešnej dobe je aktivita na YouTube hodná pomenovaniu profesia. Neočakávajme však, že sa tento jav musí zákonite objaviť u osemročného Ferka od susedov.

Na strane druhej, nie sme obmedzovaní a máme právo na (už spomínané) prejavenie názoru. Máme prístup k množstvu informácií z množstva zdrojov. Otázkou však je, či sú tie informácie pravdivé alebo ostali niekde v spletitej sieti núl a jednotiek. Digitálny svet sa stal natoľko hmotným, že nemôžme mať stopercentnú istotu, či sa nejedná o realitu.

Sama občas začínam pochybovať o tom, v čoho pravdivosť som dlho verila. Mám istotu, že sa história nemôže zmeniť? Áno, viem, cestovať v čase nie je možné, no rovnako, ako sa dokážu objaviť neexistujúce fakty, môžu zmiznúť ozajstné skutočnosti. Milióny vyhasnutých duší svedčí o opaku. My o nich zatiaľ vieme, no bude o nich vedieť aj budúcnosť? Alebo sa vymaže pár slov, spáli pár kníh, zbúra pár budov a zabudne sa na to všetko, čo sme ako ľudstvo zažili?

Prosím len o jedno, pokúsme sa nehľadieť len vpred, občas sa obzrime na to všetko, čo sme dosiahli, no i spôsobili.

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

jahody samozber

Jahodové plantáže lákajú

25.05.2018 08:00

Letné počasie z prelomu apríla a mája sa postaralo nielen o skoršie dozrievanie jahôd, ale aj o úrodu, aká tu už viac rokov nebola.

CANADA-EXPLOSION/

V reštaurácii pri kanadskom Toronte vybuchla bomba, zranila 15 ľudí

25.05.2018 07:50

Polícia zverejnila fotografiu dvoch podozrivých. Podľa zdroja agentúry Reuters sa obom podarilo z miesta utiecť. K akcii sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Plyn

Poľsko a Litva sa spoja plynovodom, zruší izoláciu Pobaltia

25.05.2018 07:00

Prevádzkovatelia plynárenských sietí Poľska a Litvy vo štvrtok podpísali dohodu o vybudovaní cezhraničného prepojenia ich plynovodov.

írsko, potraty

Írski voliči v referende rozhodujú o liberalizácii zákona o interrupciách

25.05.2018 06:43

Prieskumy verejnej mienky naznačujú miernu prevahu prívržencov tábora za legalizáciu interrupcií.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 15356x
Priemerná čítanosť článkov: 808x

Autor blogu

Kategórie