Založ si blog

Kúsok z Pravdy

Svoju „blogovú tvorbu“ tu praktizujem len krátko, no napriek tomu dostatočne dlho na to, aby som si nevšimla, že ľudia priam bažia po téme (teraz mi odpustite, že použijem nasledujúce slovo) politika. Akonáhle niekto vyjadrí svoj názor, strhne sa lavína anonymných komentárov (či už pozitívnych, negatívnych alebo tých úplne od veci). Som šťastná, že nemám tu možnosť sa medzi vaše komentáre miešať, pretože to je organizovaný chaos.

Každopádne, ja vám ďakujem za všetky komentáre. Áno, dokonca aj tie negatívne a nie len z dôvodu, aby som sa vám predstavila v tom najlepšom svetle. Je mi jedno, ako ma vidíte. Viem, nech do týchto riadkov napíšem čokoľvek, aj tak si budete stále myslieť svoje. Máte názor, ktorý sa nebojíte prezentovať a stojíte si za ním. O to isté sa asi snažíme všetci, aj keď to nemusí byť vždy správne (nejde o zdvorilostný plurál, rátam sem aj seba). Anonymita ponúka internetovú voľnosť.

Dôvodom, prečo toto všetko píšem je, že chcem na jeden z komentárov zareagovať.

Sarkazmus a irónia je podľa mňa spôsob, akým je možné prezentovať svoj názor trochu odľahčene. To, ako vyznie, je samozrejme na autorovi a z časti aj na prijímateľovi. Priznávam, sarkazmus pôsobí trochu odmietavo a povrchne. Iróniu však považujem za odľahčujúci spôsob vyjadrenia, ktorý dokonca dokáže problematiku danej témy podčiarknuť. Nechcem sa skrývať za tým, že je to všetko žart. Podstatu slov, ktoré píšme, myslím úprimne. To ako ich píšem, je len spôsob. Rovnako som nechcela nikomu „napľuť do tváre“, preto sa ospravedlňujem každému, koho sa môj nedávny príspevok (My národ slovenský) dotkol. Ako autorka som zrejme zlyhala. Mojím cieľom nebolo zhodiť ľudí, ktorí nás s hrdosťou reprezentujú ani tých, ktorí hľadia na Slovensko s rovnakou hrdosťou. Chcela som vykresliť naše správanie sa, no najmä pripomenúť, kde je skutočná pravda. Keď máme byť na čo hrdí, s radosťou sa k tomu hlásime, akonáhle však príde škandál, len vravíme, aké je Slovensko biedne. Nejde o Slovensko ako krajinu. Tá je totižto nádherná. Ide o tie diery v systéme, ktorý nad nami drží ruku. Namiesto toho, aby bola oporou, ťahá nás dolu.

Za svojim nedávnym blogovým príspevkom si stále stojím, mala som len potrebu postaviť veci na správnu mieru. A dotyčnému ďakujem za komentár. Nabudúce prehodnotím, akým spôsob sa budem vyjadrovať.

Vo farbách dúhy

17.02.2018

Láska je láska, tej nerozkážeš. Jej definícia je nejasná, dokonca nemožná. Je to mágia, čaro, pobláznenie. Nie je to len o vášni, ide o jeho/jej slová, úsmev, o pohľad a dotyk. Je to korenie viac »

Pár minút alebo celý život

15.02.2018

Myslím, že sa na Slovensku nenájde nikto, kto ešte neokomentoval dopravnú situáciu. Či už MHD, autobusy, vlaky či nepretržité zápchy. Aj ja patrím medzi nich. No od určitého momentu v mojom viac »

Nereálna minulosť, možno reálna budúcnosť

11.02.2018

Žijeme v zvláštnej dobe. Čas sa zrýchlil a u ľudí sa objavili nové potreby. Potreba jesť je u niektorých nahradená novou, nadradenejšou potrebou. A to postnutie (t. j. zverejnenie na sociálnej viac »

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

Grécko, pláž, Zakynthos

Grécky ostrov Zakynthos zasiahlo zemetrasenie

22.02.2018 06:12

Zemetrasenie s predbežnou magnitúdou 4,8 zasiahlo oblasť pri západogréckom ostrove Zakynthos.

depresia, únava, žena, smútok

Čakárne psychiatrov praskajú vo švíkoch

22.02.2018 06:00

Ministerstvo zdravotníctva zvažuje, že liečbu ľahších porúch presunie na iných lekárov.

sonja batova

Zomrela Sonja Baťová, nevesta zakladateľa obuvníckej dynastie Tomáša Baťu

21.02.2018 22:59

Vo veku nedožitých 92 rokov zomrela v nemocnici v kanadskom Toronte v noci na stredu Sonja Baťová.

lucy

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 9
Celková čítanosť: 5000x
Priemerná čítanosť článkov: 556x

Autor blogu

Kategórie

Archív