Založ si blog

Kúsok z Pravdy

Svoju „blogovú tvorbu“ tu praktizujem len krátko, no napriek tomu dostatočne dlho na to, aby som si nevšimla, že ľudia priam bažia po téme (teraz mi odpustite, že použijem nasledujúce slovo) politika. Akonáhle niekto vyjadrí svoj názor, strhne sa lavína anonymných komentárov (či už pozitívnych, negatívnych alebo tých úplne od veci). Som šťastná, že nemám tu možnosť sa medzi vaše komentáre miešať, pretože to je organizovaný chaos.

Každopádne, ja vám ďakujem za všetky komentáre. Áno, dokonca aj tie negatívne a nie len z dôvodu, aby som sa vám predstavila v tom najlepšom svetle. Je mi jedno, ako ma vidíte. Viem, nech do týchto riadkov napíšem čokoľvek, aj tak si budete stále myslieť svoje. Máte názor, ktorý sa nebojíte prezentovať a stojíte si za ním. O to isté sa asi snažíme všetci, aj keď to nemusí byť vždy správne (nejde o zdvorilostný plurál, rátam sem aj seba). Anonymita ponúka internetovú voľnosť.

Dôvodom, prečo toto všetko píšem je, že chcem na jeden z komentárov zareagovať.

Sarkazmus a irónia je podľa mňa spôsob, akým je možné prezentovať svoj názor trochu odľahčene. To, ako vyznie, je samozrejme na autorovi a z časti aj na prijímateľovi. Priznávam, sarkazmus pôsobí trochu odmietavo a povrchne. Iróniu však považujem za odľahčujúci spôsob vyjadrenia, ktorý dokonca dokáže problematiku danej témy podčiarknuť. Nechcem sa skrývať za tým, že je to všetko žart. Podstatu slov, ktoré píšme, myslím úprimne. To ako ich píšem, je len spôsob. Rovnako som nechcela nikomu „napľuť do tváre“, preto sa ospravedlňujem každému, koho sa môj nedávny príspevok (My národ slovenský) dotkol. Ako autorka som zrejme zlyhala. Mojím cieľom nebolo zhodiť ľudí, ktorí nás s hrdosťou reprezentujú ani tých, ktorí hľadia na Slovensko s rovnakou hrdosťou. Chcela som vykresliť naše správanie sa, no najmä pripomenúť, kde je skutočná pravda. Keď máme byť na čo hrdí, s radosťou sa k tomu hlásime, akonáhle však príde škandál, len vravíme, aké je Slovensko biedne. Nejde o Slovensko ako krajinu. Tá je totižto nádherná. Ide o tie diery v systéme, ktorý nad nami drží ruku. Namiesto toho, aby bola oporou, ťahá nás dolu.

Za svojim nedávnym blogovým príspevkom si stále stojím, mala som len potrebu postaviť veci na správnu mieru. A dotyčnému ďakujem za komentár. Nabudúce prehodnotím, akým spôsob sa budem vyjadrovať.

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

jahody samozber

Jahodové plantáže lákajú

25.05.2018 08:00

Letné počasie z prelomu apríla a mája sa postaralo nielen o skoršie dozrievanie jahôd, ale aj o úrodu, aká tu už viac rokov nebola.

CANADA-EXPLOSION/

V reštaurácii pri kanadskom Toronte vybuchla bomba, zranila 15 ľudí

25.05.2018 07:50

Polícia zverejnila fotografiu dvoch podozrivých. Podľa zdroja agentúry Reuters sa obom podarilo z miesta utiecť. K akcii sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Plyn

Poľsko a Litva sa spoja plynovodom, zruší izoláciu Pobaltia

25.05.2018 07:00

Prevádzkovatelia plynárenských sietí Poľska a Litvy vo štvrtok podpísali dohodu o vybudovaní cezhraničného prepojenia ich plynovodov.

írsko, potraty

Írski voliči v referende rozhodujú o liberalizácii zákona o interrupciách

25.05.2018 06:43

Prieskumy verejnej mienky naznačujú miernu prevahu prívržencov tábora za legalizáciu interrupcií.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 15358x
Priemerná čítanosť článkov: 808x

Autor blogu

Kategórie