Založ si blog

Kúsok z Pravdy

Svoju „blogovú tvorbu“ tu praktizujem len krátko, no napriek tomu dostatočne dlho na to, aby som si nevšimla, že ľudia priam bažia po téme (teraz mi odpustite, že použijem nasledujúce slovo) politika. Akonáhle niekto vyjadrí svoj názor, strhne sa lavína anonymných komentárov (či už pozitívnych, negatívnych alebo tých úplne od veci). Som šťastná, že nemám tu možnosť sa medzi vaše komentáre miešať, pretože to je organizovaný chaos.

Každopádne, ja vám ďakujem za všetky komentáre. Áno, dokonca aj tie negatívne a nie len z dôvodu, aby som sa vám predstavila v tom najlepšom svetle. Je mi jedno, ako ma vidíte. Viem, nech do týchto riadkov napíšem čokoľvek, aj tak si budete stále myslieť svoje. Máte názor, ktorý sa nebojíte prezentovať a stojíte si za ním. O to isté sa asi snažíme všetci, aj keď to nemusí byť vždy správne (nejde o zdvorilostný plurál, rátam sem aj seba). Anonymita ponúka internetovú voľnosť.

Dôvodom, prečo toto všetko píšem je, že chcem na jeden z komentárov zareagovať.

Sarkazmus a irónia je podľa mňa spôsob, akým je možné prezentovať svoj názor trochu odľahčene. To, ako vyznie, je samozrejme na autorovi a z časti aj na prijímateľovi. Priznávam, sarkazmus pôsobí trochu odmietavo a povrchne. Iróniu však považujem za odľahčujúci spôsob vyjadrenia, ktorý dokonca dokáže problematiku danej témy podčiarknuť. Nechcem sa skrývať za tým, že je to všetko žart. Podstatu slov, ktoré píšme, myslím úprimne. To ako ich píšem, je len spôsob. Rovnako som nechcela nikomu „napľuť do tváre“, preto sa ospravedlňujem každému, koho sa môj nedávny príspevok (My národ slovenský) dotkol. Ako autorka som zrejme zlyhala. Mojím cieľom nebolo zhodiť ľudí, ktorí nás s hrdosťou reprezentujú ani tých, ktorí hľadia na Slovensko s rovnakou hrdosťou. Chcela som vykresliť naše správanie sa, no najmä pripomenúť, kde je skutočná pravda. Keď máme byť na čo hrdí, s radosťou sa k tomu hlásime, akonáhle však príde škandál, len vravíme, aké je Slovensko biedne. Nejde o Slovensko ako krajinu. Tá je totižto nádherná. Ide o tie diery v systéme, ktorý nad nami drží ruku. Namiesto toho, aby bola oporou, ťahá nás dolu.

Za svojim nedávnym blogovým príspevkom si stále stojím, mala som len potrebu postaviť veci na správnu mieru. A dotyčnému ďakujem za komentár. Nabudúce prehodnotím, akým spôsob sa budem vyjadrovať.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20169x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie