Založ si blog

Kúsok z Pravdy

Svoju „blogovú tvorbu“ tu praktizujem len krátko, no napriek tomu dostatočne dlho na to, aby som si nevšimla, že ľudia priam bažia po téme (teraz mi odpustite, že použijem nasledujúce slovo) politika. Akonáhle niekto vyjadrí svoj názor, strhne sa lavína anonymných komentárov (či už pozitívnych, negatívnych alebo tých úplne od veci). Som šťastná, že nemám tu možnosť sa medzi vaše komentáre miešať, pretože to je organizovaný chaos.

Každopádne, ja vám ďakujem za všetky komentáre. Áno, dokonca aj tie negatívne a nie len z dôvodu, aby som sa vám predstavila v tom najlepšom svetle. Je mi jedno, ako ma vidíte. Viem, nech do týchto riadkov napíšem čokoľvek, aj tak si budete stále myslieť svoje. Máte názor, ktorý sa nebojíte prezentovať a stojíte si za ním. O to isté sa asi snažíme všetci, aj keď to nemusí byť vždy správne (nejde o zdvorilostný plurál, rátam sem aj seba). Anonymita ponúka internetovú voľnosť.

Dôvodom, prečo toto všetko píšem je, že chcem na jeden z komentárov zareagovať.

Sarkazmus a irónia je podľa mňa spôsob, akým je možné prezentovať svoj názor trochu odľahčene. To, ako vyznie, je samozrejme na autorovi a z časti aj na prijímateľovi. Priznávam, sarkazmus pôsobí trochu odmietavo a povrchne. Iróniu však považujem za odľahčujúci spôsob vyjadrenia, ktorý dokonca dokáže problematiku danej témy podčiarknuť. Nechcem sa skrývať za tým, že je to všetko žart. Podstatu slov, ktoré píšme, myslím úprimne. To ako ich píšem, je len spôsob. Rovnako som nechcela nikomu „napľuť do tváre“, preto sa ospravedlňujem každému, koho sa môj nedávny príspevok (My národ slovenský) dotkol. Ako autorka som zrejme zlyhala. Mojím cieľom nebolo zhodiť ľudí, ktorí nás s hrdosťou reprezentujú ani tých, ktorí hľadia na Slovensko s rovnakou hrdosťou. Chcela som vykresliť naše správanie sa, no najmä pripomenúť, kde je skutočná pravda. Keď máme byť na čo hrdí, s radosťou sa k tomu hlásime, akonáhle však príde škandál, len vravíme, aké je Slovensko biedne. Nejde o Slovensko ako krajinu. Tá je totižto nádherná. Ide o tie diery v systéme, ktorý nad nami drží ruku. Namiesto toho, aby bola oporou, ťahá nás dolu.

Za svojim nedávnym blogovým príspevkom si stále stojím, mala som len potrebu postaviť veci na správnu mieru. A dotyčnému ďakujem za komentár. Nabudúce prehodnotím, akým spôsob sa budem vyjadrovať.

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

Miroslav Lajčák

Prezidentské voľby by podľa najnovšieho prieskumu vyhral Lajčák

19.11.2018 10:40

Súčasný minister zahraničných vecí má pred Mistríkom a Harabinom náskok až 20%.

Peter Žiga

Žiga loboval na stredoeurópskom fóre za jadrovú energiu

19.11.2018 10:36

Slovenská republika práve vďaka jadru podľa Petra Žigu dosahuje podiel nízkouhlíkových zdrojov na úrovni až 82 %, s perspektívou ďalšieho rastu.

SR ŠTS Kosík polícia Mali zadržanie

Kosík je v Mali stále za mrežami

19.11.2018 10:12

Bývalý príslušník SIS minulý týždeň tvrdil, že ho z väzenia prepustili.

pišta harabin

Švecová žiada preloženie Harabina na nižší súd

19.11.2018 10:03

Konanie Harabina v trestnej veci Róberta Lališa podľa šéfky Najvyššieho súdu smerovalo k zmareniu verejného zasadnutia.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28350x
Priemerná čítanosť článkov: 1134x

Autor blogu

Kategórie