Založ si blog

Vo farbách dúhy

Láska je láska, tej nerozkážeš. Jej definícia je nejasná, dokonca nemožná. Je to mágia, čaro, pobláznenie. Nie je to len o vášni, ide o jeho/jej slová, úsmev, o pohľad a dotyk. Je to korenie života.

Nechápem, prečo sa jej ľudia bránia, prečo ju nedovolia iným. Bozk je prejav lásky, no len v kombinácií chlapec, dievča. Akonáhle zbadáte dve lesbičky či gejov, prebehne vami pohoršenie či odpor. Je pre mňa záhadou, prečo nedokáže spoločnosť tolerovať homosexuálov.

Argumentmi, že je to neprirodzená láska, nebodaj psychická choroba sa, prosím, neoháňajte. Ja viem, každý má svoj názor a má na to právo. Ale toto… Obmedzovanie a potláčanie podstaty človeka, takto by som nazvala postoj voči ľuďom kráčajúcich po „dúhe“. Ja ich beriem ako ľudí – rovnocenných ľudí. Netvoria okraj spoločnosti, nie sú tvory z inej planéty a nepozerám na nich cez prsty. Naučte sa pozerať radšej na charakter, nie len povrchne (možno si všimnete, že lesk a ligot niektorých osôb je v skutočnosti zloba a márnivosť).

Nevytváram žiaden „dúhový spolok“ a neočakávam od vás zmenu názoru. Chcem však prejaviť ten svoj.

Máme dokonale vyvinutý systém stojaci na zákonoch a právach. Určili sme si ich my – ľud, občania. Rovnako tak ich môžeme zmeniť. A vlastne, nebola tu taká možnosť? Už raz sa rozhodovalo a tým sa siahlo na ľudské práva. Nás sa to ani netýka, nám nebola vzatá možnosť prejavu slobodnej lásky. Im však bola. Podobne aj možnosť nosiť titul manžel/ka či otec/mama.

Manželstvo je fáza života, počas ktorej človek vie, že nie je a ani nebude sám. Takáto je moja definícia, nepozerám na tú, ktorá je daná zákonom či cirkvou. Je síce doba, kedy svadobný boom zažíva útlm, no stále sú ľudia, ktorí si na tomto záväzku zakladajú. V iných krajinách je táto možnosť povolená aj párom rovnakého pohlavia. Že to nie je zväzok požehnaný „tým hore“? No, asi nie, ale to nie je ani rozvod, sebaukájanie, zneužívanie detí predstaviteľmi cirkvi (pozn. ani nikým iným), obžerstvo, pýcha… Nestaviam to na rovnakú úroveň, len udávam príklady.

Byť rodičom je pojem, ktorý berie každý inak. Možno to je radosť, starosť či nechcená náhoda. V tom poslednom prípade dieťa často neuzrie svetlo sveta alebo skončí samé v detskom domove. Prečo nedať šancu tým, ktorí po titule rodičia túžia? Jediným argumentom je možno to, že spoločnosť by odsúdila aj nič netušiace dieťa.

Ľudia sa ťažko zbavujú svojich predsudkov.

Dám vám výzvu, snažte sa nebyť vulgárni a zvážte, čo napíšete.

Všetko a dokopy nič

01.06.2018

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým. Chráňme si osobné údaje! viac »

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 16782x
Priemerná čítanosť článkov: 839x

Autor blogu

Kategórie