Založ si blog

Vo farbách dúhy

Láska je láska, tej nerozkážeš. Jej definícia je nejasná, dokonca nemožná. Je to mágia, čaro, pobláznenie. Nie je to len o vášni, ide o jeho/jej slová, úsmev, o pohľad a dotyk. Je to korenie života.

Nechápem, prečo sa jej ľudia bránia, prečo ju nedovolia iným. Bozk je prejav lásky, no len v kombinácií chlapec, dievča. Akonáhle zbadáte dve lesbičky či gejov, prebehne vami pohoršenie či odpor. Je pre mňa záhadou, prečo nedokáže spoločnosť tolerovať homosexuálov.

Argumentmi, že je to neprirodzená láska, nebodaj psychická choroba sa, prosím, neoháňajte. Ja viem, každý má svoj názor a má na to právo. Ale toto… Obmedzovanie a potláčanie podstaty človeka, takto by som nazvala postoj voči ľuďom kráčajúcich po „dúhe“. Ja ich beriem ako ľudí – rovnocenných ľudí. Netvoria okraj spoločnosti, nie sú tvory z inej planéty a nepozerám na nich cez prsty. Naučte sa pozerať radšej na charakter, nie len povrchne (možno si všimnete, že lesk a ligot niektorých osôb je v skutočnosti zloba a márnivosť).

Nevytváram žiaden „dúhový spolok“ a neočakávam od vás zmenu názoru. Chcem však prejaviť ten svoj.

Máme dokonale vyvinutý systém stojaci na zákonoch a právach. Určili sme si ich my – ľud, občania. Rovnako tak ich môžeme zmeniť. A vlastne, nebola tu taká možnosť? Už raz sa rozhodovalo a tým sa siahlo na ľudské práva. Nás sa to ani netýka, nám nebola vzatá možnosť prejavu slobodnej lásky. Im však bola. Podobne aj možnosť nosiť titul manžel/ka či otec/mama.

Manželstvo je fáza života, počas ktorej človek vie, že nie je a ani nebude sám. Takáto je moja definícia, nepozerám na tú, ktorá je daná zákonom či cirkvou. Je síce doba, kedy svadobný boom zažíva útlm, no stále sú ľudia, ktorí si na tomto záväzku zakladajú. V iných krajinách je táto možnosť povolená aj párom rovnakého pohlavia. Že to nie je zväzok požehnaný „tým hore“? No, asi nie, ale to nie je ani rozvod, sebaukájanie, zneužívanie detí predstaviteľmi cirkvi (pozn. ani nikým iným), obžerstvo, pýcha… Nestaviam to na rovnakú úroveň, len udávam príklady.

Byť rodičom je pojem, ktorý berie každý inak. Možno to je radosť, starosť či nechcená náhoda. V tom poslednom prípade dieťa často neuzrie svetlo sveta alebo skončí samé v detskom domove. Prečo nedať šancu tým, ktorí po titule rodičia túžia? Jediným argumentom je možno to, že spoločnosť by odsúdila aj nič netušiace dieťa.

Ľudia sa ťažko zbavujú svojich predsudkov.

Dám vám výzvu, snažte sa nebyť vulgárni a zvážte, čo napíšete.

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

Dolár

Deficit Spojených štátov je najvyšší za šesť rokov

16.10.2018 08:00

Rozpočtový deficit Spojených štátov vo fiškálnom roku 2018 vzrástol o 113 miliárd dolárov na 779 miliárd dolárov.

parlament,

Nájde koalícia v parlamente 90 hlasov?

16.10.2018 08:00

Poslanci Národnej rady majú dnes na stole dva dôležité zákony.

(typo - nepouzivat v orise) peniaze, euro, bankovky

Talianska vláda schválila návrh rozpočtu a poslala ho do Bruselu

16.10.2018 07:37

Talianska vláda v pondelok schválila návrh štátneho rozpočtu na budúci rok a poslala ho Európskej komisii na posúdenie.

Armádne defilé

Estónci spočítali škody po ZSSR, budú ich vymáhať?

16.10.2018 07:28

Vládna komisia označila straty krajiny počas okupácie za genocídu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 27375x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Autor blogu

Kategórie