Založ si blog

Vo farbách dúhy

Láska je láska, tej nerozkážeš. Jej definícia je nejasná, dokonca nemožná. Je to mágia, čaro, pobláznenie. Nie je to len o vášni, ide o jeho/jej slová, úsmev, o pohľad a dotyk. Je to korenie života.

Nechápem, prečo sa jej ľudia bránia, prečo ju nedovolia iným. Bozk je prejav lásky, no len v kombinácií chlapec, dievča. Akonáhle zbadáte dve lesbičky či gejov, prebehne vami pohoršenie či odpor. Je pre mňa záhadou, prečo nedokáže spoločnosť tolerovať homosexuálov.

Argumentmi, že je to neprirodzená láska, nebodaj psychická choroba sa, prosím, neoháňajte. Ja viem, každý má svoj názor a má na to právo. Ale toto… Obmedzovanie a potláčanie podstaty človeka, takto by som nazvala postoj voči ľuďom kráčajúcich po „dúhe“. Ja ich beriem ako ľudí – rovnocenných ľudí. Netvoria okraj spoločnosti, nie sú tvory z inej planéty a nepozerám na nich cez prsty. Naučte sa pozerať radšej na charakter, nie len povrchne (možno si všimnete, že lesk a ligot niektorých osôb je v skutočnosti zloba a márnivosť).

Nevytváram žiaden „dúhový spolok“ a neočakávam od vás zmenu názoru. Chcem však prejaviť ten svoj.

Máme dokonale vyvinutý systém stojaci na zákonoch a právach. Určili sme si ich my – ľud, občania. Rovnako tak ich môžeme zmeniť. A vlastne, nebola tu taká možnosť? Už raz sa rozhodovalo a tým sa siahlo na ľudské práva. Nás sa to ani netýka, nám nebola vzatá možnosť prejavu slobodnej lásky. Im však bola. Podobne aj možnosť nosiť titul manžel/ka či otec/mama.

Manželstvo je fáza života, počas ktorej človek vie, že nie je a ani nebude sám. Takáto je moja definícia, nepozerám na tú, ktorá je daná zákonom či cirkvou. Je síce doba, kedy svadobný boom zažíva útlm, no stále sú ľudia, ktorí si na tomto záväzku zakladajú. V iných krajinách je táto možnosť povolená aj párom rovnakého pohlavia. Že to nie je zväzok požehnaný „tým hore“? No, asi nie, ale to nie je ani rozvod, sebaukájanie, zneužívanie detí predstaviteľmi cirkvi (pozn. ani nikým iným), obžerstvo, pýcha… Nestaviam to na rovnakú úroveň, len udávam príklady.

Byť rodičom je pojem, ktorý berie každý inak. Možno to je radosť, starosť či nechcená náhoda. V tom poslednom prípade dieťa často neuzrie svetlo sveta alebo skončí samé v detskom domove. Prečo nedať šancu tým, ktorí po titule rodičia túžia? Jediným argumentom je možno to, že spoločnosť by odsúdila aj nič netušiace dieťa.

Ľudia sa ťažko zbavujú svojich predsudkov.

Dám vám výzvu, snažte sa nebyť vulgárni a zvážte, čo napíšete.

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

ropný tanker, loď, more

Pri západoafrickom pobreží zmizol z radarov ropný tanker

21.08.2018 18:23

Pred prerušením komunikácie bolo plavidlo v Guinejskom zálive, známom ako pôsobisko pirátov.

Stop, stopka, zastavenie, zákaz, graf

USA uvalili sankcie aj na slovenskú firmu

21.08.2018 18:22

USA v utorok uvalili sankcie na dvoch Rusov, jednu ruskú a jednu slovenskú firmu. Pomáhali vraj iným ruským firmám vyhnúť sa sankciám.

práca, zamestnanie

Darí sa nám zamestnávať migrantov, tvrdí nemecký spolkový úrad práce

21.08.2018 18:00

Utečenci v Nemecku sa dobre integrovali na trhu práce, uviedol spolkový úrad práce.

gabor gal

Zmenia sa pravidlá pre ústavných sudcov?

21.08.2018 18:00

Na ústavných sudcov budú kladené vyššie nároky. Vláda má v stredu na programe nové pravidlá pre ich voľbu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 24007x
Priemerná čítanosť článkov: 1000x

Autor blogu

Kategórie