Založ si blog

Trochu života do toho umierania

Ľudia pracujú, aby mali v živote istoty. Napriek tomu, že to niektorí popierajú, peniaze hýbu svetom a najmä ľuďmi.

Osobne si myslím, že peniaze predstavujú skôr neistotu. Človek ich nemá nikdy dosť, preto pracuje mysliac si, že sa bude mať zajtra lepšie. To, že život je dnes, zabúdame. Nechcem tým povedať, že sa všetci „vybodneme“ na budúcnosť, no nikdy neviete, či tá budúcnosť vôbec príde.

Hej, som negatívna a ešte asi len budem. Napadla mi myšlienka, ktorá vyznie asi dosť ostro. Jedinou istotou, nám môže byť len to, že raz za rohom stretneme „zubatú“. Najhoršie je to, že nemôžme vedieť, za ktorým.

Prečo sa vlastne obťažujem načínať takto zbytočnú tému? Viete, kebyže nevidím všetko to naokolo… Myslíte si, že dnes je váš život skvelý. Zajtra vám však môže vyskočiť modrina, objaví sa hrčka alebo obyčajná bolesť brucha. Z ničoho nič vám povedia, že je to rakovina, nádor alebo že ani nevedia, čo vám je. S istotou vám však vedia povedať o koľko sa váš čas skresal. V takejto chvíli vám ostane rodina a priatelia. Ani všetky peniaze sveta vám nedajú zdravie a lásku. Dobre, možno lepšiu zdravotnú starostlivosť s WIFI na izbe, no i tak. Stále budete tá osoba, za ktorou budú všetci chodiť a vravieť vám, že je to v poriadku. Byť chorý nie je v poriadku. To len nevieme, čo na to povedať. Jediné, čo v takej chvíli napadne človeku, je ľútosť. Je nám ľúto tej osoby, no viete, ona o to ani nestojí. Krutosť svojho osudu si predsa dokáže každý uvedomiť sám. Teda minimálne vtedy, ak vám to osud predloží priamo pod nos.

Na dostatočne dlhej časovej osi si každý nájde svoj cieľ. Raz určite. Bohužiaľ, pre niektorých to môže byť len pár rokov, mesiacov, či dokonca dní.

Možno moje slová nemali pre vás význam. Neviem. Len som vám chcela pripomenúť, aký prchavý a krehký je život. Rovnako aj aká istá je smrť. Viem, je to téma, o ktorej sa nehovorí. Tabu, ktoré si nepriznáme a radšej zatvárame oči.

Mohli by ste teraz, v túto minútu povedať o svojom živote, že stál za to a odísť zmierený so smrťou? Ja rozhodne nie. Mám spomienky a zážitky, na ktoré nikdy nezabudnem, no na koniec nikdy pripravená nebudem. Prosím, dajte do toho umierania trochu viac života a žite, nie len prežívajte.

Nehľadajte tu kritiku na spoločnosť či politiku. Aspoň teraz nie…

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

Jaroslav Spišiak

Riaditeľa inšpekcie by po novom mala do funkcie menovať vláda

21.04.2018 16:44

Zákon by mohol nadobudnúť účinnosť koncom tohto roka.

Graf, ekonomika

USA a EÚ po nehode Boeingu nariadili povinné kontroly motorov

21.04.2018 16:44

Európske a americké civilné orgány nariadili povinné kontroly motorov lietadiel podobných tomu, v ktorom zahynula pasažierka.

útok na Sýriu, nálet, Sýria, Damask

Experti z OPCW sú na ceste do mesta Dúmá

21.04.2018 16:42

Moskva podľa Zacharovovej očakáva, že odborníci z OPCW uskutočnia nestranné vyšetrovanie incidentu v Dúmá a čo najskôr predložia objektívnu správu.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA

V Liptovskom Hrádku sa prevrátil raft, neprežila matka troch detí

21.04.2018 15:52

Nehodu neprežila 37-ročná mama, ktorá ako jediná nemala vestu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 15582x
Priemerná čítanosť článkov: 779x

Autor blogu

Kategórie