Založ si blog

Trochu života do toho umierania

Ľudia pracujú, aby mali v živote istoty. Napriek tomu, že to niektorí popierajú, peniaze hýbu svetom a najmä ľuďmi.

Osobne si myslím, že peniaze predstavujú skôr neistotu. Človek ich nemá nikdy dosť, preto pracuje mysliac si, že sa bude mať zajtra lepšie. To, že život je dnes, zabúdame. Nechcem tým povedať, že sa všetci „vybodneme“ na budúcnosť, no nikdy neviete, či tá budúcnosť vôbec príde.

Hej, som negatívna a ešte asi len budem. Napadla mi myšlienka, ktorá vyznie asi dosť ostro. Jedinou istotou, nám môže byť len to, že raz za rohom stretneme „zubatú“. Najhoršie je to, že nemôžme vedieť, za ktorým.

Prečo sa vlastne obťažujem načínať takto zbytočnú tému? Viete, kebyže nevidím všetko to naokolo… Myslíte si, že dnes je váš život skvelý. Zajtra vám však môže vyskočiť modrina, objaví sa hrčka alebo obyčajná bolesť brucha. Z ničoho nič vám povedia, že je to rakovina, nádor alebo že ani nevedia, čo vám je. S istotou vám však vedia povedať o koľko sa váš čas skresal. V takejto chvíli vám ostane rodina a priatelia. Ani všetky peniaze sveta vám nedajú zdravie a lásku. Dobre, možno lepšiu zdravotnú starostlivosť s WIFI na izbe, no i tak. Stále budete tá osoba, za ktorou budú všetci chodiť a vravieť vám, že je to v poriadku. Byť chorý nie je v poriadku. To len nevieme, čo na to povedať. Jediné, čo v takej chvíli napadne človeku, je ľútosť. Je nám ľúto tej osoby, no viete, ona o to ani nestojí. Krutosť svojho osudu si predsa dokáže každý uvedomiť sám. Teda minimálne vtedy, ak vám to osud predloží priamo pod nos.

Na dostatočne dlhej časovej osi si každý nájde svoj cieľ. Raz určite. Bohužiaľ, pre niektorých to môže byť len pár rokov, mesiacov, či dokonca dní.

Možno moje slová nemali pre vás význam. Neviem. Len som vám chcela pripomenúť, aký prchavý a krehký je život. Rovnako aj aká istá je smrť. Viem, je to téma, o ktorej sa nehovorí. Tabu, ktoré si nepriznáme a radšej zatvárame oči.

Mohli by ste teraz, v túto minútu povedať o svojom živote, že stál za to a odísť zmierený so smrťou? Ja rozhodne nie. Mám spomienky a zážitky, na ktoré nikdy nezabudnem, no na koniec nikdy pripravená nebudem. Prosím, dajte do toho umierania trochu viac života a žite, nie len prežívajte.

Nehľadajte tu kritiku na spoločnosť či politiku. Aspoň teraz nie…

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

donald trump

USA zaradili Pakistan na zoznam krajín porušujúcich náboženské slobody

11.12.2018 19:32

Presun na čiernu listinu umožňuje, aby USA na Pakistan uvalili sankcie.

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

VIDEO: Každý druhý nový zamestnanec môže byť cudzinec

11.12.2018 19:00

Väčšina domácich firiem plánuje masívne nábory ľudí. Už v budúcom roku by mohla byť až polovica nových pracovných miest obsadená cudzincami.

naarden, ján amos, komenský

Strelec v katedrále zabil štyroch ľudí a spáchal samovraždu

11.12.2018 18:46

Polícia a záchranári povedali, že muž mal pri sebe revolver a pištoľ s kalibrom 0,38 mm.

Ana Brnabičová, Denisa Saková

Slovensko naučí Srbsko elektronicky komunikovať

11.12.2018 18:18

Srbskú premiérku zaujala možnosť všetky potrebné doklady si vybaviť v priestoroch jedného klientskeho centra.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28873x
Priemerná čítanosť článkov: 1155x

Autor blogu

Kategórie