Založ si blog

Verím, že veríš

Určiť presný počet náboženstiev, ktoré sú na svete uznávané, nie je možné. Máme základné typy, ich odnože, sekty, no i úplne nové (ak ale niekto zistí presný počet, s radosťou to sem doplním). Myslím, že každý vidí ich význam pre človeka inak.

Pre niekoho ide o pocit istoty, ktorá mu dáva odpoveď na nejasnosti v živote. Niektorí ani nevedia, prečo a v čo veria, jednoducho len veria, pretože tak boli vychovaní. Niekto zas berie božstvo ako zmysel života, či návod ako ho viesť. Jednoducho, už tisícročia ľudia v niečo veria. Najprv to bolo uctievanie prírody, neskôr si vytvorili bohov, ktorí mohli za nevysvetliteľné prírodné úkazy, až napokon začali uctievať knihy.

Tak, ako ty veríš v Boha, niekto môže veriť v Alaha, v UFO alebo mýtické stvorenie s krídlami. Je to každého osobná vec, za ktorú by nemal byť odsudzovaný. Samozrejme, názor si i tak utvoríme…

Ja nevidím v náboženskej viere ľudí žiadny problém. Ak neobmedzujú iných, nehrajú sa s ich životmi a neprekračujú hranice morálnosti, nech si veria v čo chcú. Ale aká je tá hranica, všakže? Nuž, ťažko povedať, opäť to závisí od osobných noriem ľudí. Toto ale rozpitvávať nechcem.

Ak vás to zaujíma, ja som neveriaca. Neverím v žiadne božstvo, nie som v žiadnej sekte. Mojím zmyslom života je dnešok a zajtrajší deň. Hmm… znie to trošku beznádejne? Hah, asi ste tomu dali iný význam a nie ten môj. Môj pohľad na život ste už mali možnosť zistiť. Chcem žiť a nie prežívať za účelom splnenia toho, čo odo mňa vyžaduje (podľa mňa) niečo nejestvujúce. Pre istotu, žeby niekto nepochopil, vieru mám. Každý ju musí mať, inak stráca zmysel života a tým aj život.

Avšak týmto nechcem negovať myšlienky, ktoré napríklad so sebou nesie kresťanstvo. Prikázania sú niečo, čo človeka vedie k lepšej ceste. No myslím, že tieto pravidlá by mohol mať v sebe každý, kto si hovorí človek. Je to ľudská etika. Rovnako tak aj tradície, obrady a zvyky súvisiace s jednotlivými náboženstvami stoja za ocenenie. Skôr to ale považujem za kultúru, ktorú si ľudia založili.

Je možné, že sa pletiem a existuje niečo, čo nesie zodpovednosť za ľudstvo. Ktoré z náboženstiev (a či vôbec) je tým niečím sa určiť nedá. Preto radšej hľadám odpoveď na otázku o vzniku našej rasy vo vede a histórií. Je to pre mňa reálnejšie.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20170x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie