Založ si blog

Kde je pravda?

Predtým, ako sa strhne vlna konšpirácií a dohad o tom, kde je pravda, chcem vyjadriť svoj názor. Pre informáciu, tento príspevok píšem v absolútnom rozhorčení.

Slovensko práve obletela správa o vražde investigatívneho novinára a jeho priateľky. O tom, že pravda je dnes veľmi ojedinelý úkaz, som vedela už predtým. Nie každý ju vie prijať, nie každý ju vie povedať a nie je jednoduché sa jej dopátrať.

Na svete neexistuje objektivita, rovnako ani istota, kde je pravda. V podstate, pravdou nám môže byť to, čo ako pravdu prijmeme. Obdivujem preto človeka, ktorý sa ju nebál hľadať. Napriek tomu, že niektorí zdvihli ruky a otočili sa chrbtom od problému, šiel za pravdou, bohužiaľ, ho táto voľba stála život. Vidíte až kam to muselo zájsť, aby sa problém začal riešiť? Odrazu sa o vec zaujíma celý policajný zbor, no keď žiadal o pomoc, keď podal trestné oznámenie, nič sa nedialo.

Za pár hodín sa z tejto udalosti stala megaspráva, ktorá v budúcnosti prinesie slávu tým „najvyšším“, ktorí hýbu s ľuďmi ako so šachovými figúrkami. To, že jeden novinár nemusel ísť proti celej sieti slovenskej mafie sám, radšej ani nespomínajú.

Problémy sa tu riešia až potom, keď vzniknú (teda ak vôbec). Ono, načo by sa tu niečo riešilo, ak to každému vyhovuje, všakže? Nechce sa mi veriť, že by kompetentné orgány Slovenska, nedokázali vyplieniť korene mafie. Vlaste, počkať! To by šli sami proti sebe…

Nuž, práve sem som sa nechcela dostať – teórie o teóriách. Prepáčte mi za to, jednoducho len nechcem prijať pravdu, ktorú mi predložili. Nechce sa mi tomu veriť.

Každopádne, obdivujem ľudí, ktorí si za pravdou idú. Najmä, keď tú pravdu vidia tak ako ja. Stále vo mne ostáva myšlienka: „Niečo prehnité je v štáte dánskom slovenskom!“

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

Jaroslav Spišiak

Riaditeľa inšpekcie by po novom mala do funkcie menovať vláda

21.04.2018 16:44

Zákon by mohol nadobudnúť účinnosť koncom tohto roka.

Graf, ekonomika

USA a EÚ po nehode Boeingu nariadili povinné kontroly motorov

21.04.2018 16:44

Európske a americké civilné orgány nariadili povinné kontroly motorov lietadiel podobných tomu, v ktorom zahynula pasažierka.

útok na Sýriu, nálet, Sýria, Damask

Experti z OPCW sú na ceste do mesta Dúmá

21.04.2018 16:42

Moskva podľa Zacharovovej očakáva, že odborníci z OPCW uskutočnia nestranné vyšetrovanie incidentu v Dúmá a čo najskôr predložia objektívnu správu.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA

V Liptovskom Hrádku sa prevrátil raft, neprežila matka troch detí

21.04.2018 15:52

Nehodu neprežila 37-ročná mama, ktorá ako jediná nemala vestu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 15581x
Priemerná čítanosť článkov: 779x

Autor blogu

Kategórie