Založ si blog

Kde je pravda?

Predtým, ako sa strhne vlna konšpirácií a dohad o tom, kde je pravda, chcem vyjadriť svoj názor. Pre informáciu, tento príspevok píšem v absolútnom rozhorčení.

Slovensko práve obletela správa o vražde investigatívneho novinára a jeho priateľky. O tom, že pravda je dnes veľmi ojedinelý úkaz, som vedela už predtým. Nie každý ju vie prijať, nie každý ju vie povedať a nie je jednoduché sa jej dopátrať.

Na svete neexistuje objektivita, rovnako ani istota, kde je pravda. V podstate, pravdou nám môže byť to, čo ako pravdu prijmeme. Obdivujem preto človeka, ktorý sa ju nebál hľadať. Napriek tomu, že niektorí zdvihli ruky a otočili sa chrbtom od problému, šiel za pravdou, bohužiaľ, ho táto voľba stála život. Vidíte až kam to muselo zájsť, aby sa problém začal riešiť? Odrazu sa o vec zaujíma celý policajný zbor, no keď žiadal o pomoc, keď podal trestné oznámenie, nič sa nedialo.

Za pár hodín sa z tejto udalosti stala megaspráva, ktorá v budúcnosti prinesie slávu tým „najvyšším“, ktorí hýbu s ľuďmi ako so šachovými figúrkami. To, že jeden novinár nemusel ísť proti celej sieti slovenskej mafie sám, radšej ani nespomínajú.

Problémy sa tu riešia až potom, keď vzniknú (teda ak vôbec). Ono, načo by sa tu niečo riešilo, ak to každému vyhovuje, všakže? Nechce sa mi veriť, že by kompetentné orgány Slovenska, nedokázali vyplieniť korene mafie. Vlaste, počkať! To by šli sami proti sebe…

Nuž, práve sem som sa nechcela dostať – teórie o teóriách. Prepáčte mi za to, jednoducho len nechcem prijať pravdu, ktorú mi predložili. Nechce sa mi tomu veriť.

Každopádne, obdivujem ľudí, ktorí si za pravdou idú. Najmä, keď tú pravdu vidia tak ako ja. Stále vo mne ostáva myšlienka: „Niečo prehnité je v štáte dánskom slovenskom!“

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

ropný tanker, loď, more

Pri západoafrickom pobreží zmizol z radarov ropný tanker

21.08.2018 18:23

Pred prerušením komunikácie bolo plavidlo v Guinejskom zálive, známom ako pôsobisko pirátov.

Stop, stopka, zastavenie, zákaz, graf

USA uvalili sankcie aj na slovenskú firmu

21.08.2018 18:22

USA v utorok uvalili sankcie na dvoch Rusov, jednu ruskú a jednu slovenskú firmu. Pomáhali vraj iným ruským firmám vyhnúť sa sankciám.

práca, zamestnanie

Darí sa nám zamestnávať migrantov, tvrdí nemecký spolkový úrad práce

21.08.2018 18:00

Utečenci v Nemecku sa dobre integrovali na trhu práce, uviedol spolkový úrad práce.

gabor gal

Zmenia sa pravidlá pre ústavných sudcov?

21.08.2018 18:00

Na ústavných sudcov budú kladené vyššie nároky. Vláda má v stredu na programe nové pravidlá pre ich voľbu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 24004x
Priemerná čítanosť článkov: 1000x

Autor blogu

Kategórie