Založ si blog

Kde je pravda?

Predtým, ako sa strhne vlna konšpirácií a dohad o tom, kde je pravda, chcem vyjadriť svoj názor. Pre informáciu, tento príspevok píšem v absolútnom rozhorčení.

Slovensko práve obletela správa o vražde investigatívneho novinára a jeho priateľky. O tom, že pravda je dnes veľmi ojedinelý úkaz, som vedela už predtým. Nie každý ju vie prijať, nie každý ju vie povedať a nie je jednoduché sa jej dopátrať.

Na svete neexistuje objektivita, rovnako ani istota, kde je pravda. V podstate, pravdou nám môže byť to, čo ako pravdu prijmeme. Obdivujem preto človeka, ktorý sa ju nebál hľadať. Napriek tomu, že niektorí zdvihli ruky a otočili sa chrbtom od problému, šiel za pravdou, bohužiaľ, ho táto voľba stála život. Vidíte až kam to muselo zájsť, aby sa problém začal riešiť? Odrazu sa o vec zaujíma celý policajný zbor, no keď žiadal o pomoc, keď podal trestné oznámenie, nič sa nedialo.

Za pár hodín sa z tejto udalosti stala megaspráva, ktorá v budúcnosti prinesie slávu tým „najvyšším“, ktorí hýbu s ľuďmi ako so šachovými figúrkami. To, že jeden novinár nemusel ísť proti celej sieti slovenskej mafie sám, radšej ani nespomínajú.

Problémy sa tu riešia až potom, keď vzniknú (teda ak vôbec). Ono, načo by sa tu niečo riešilo, ak to každému vyhovuje, všakže? Nechce sa mi veriť, že by kompetentné orgány Slovenska, nedokázali vyplieniť korene mafie. Vlaste, počkať! To by šli sami proti sebe…

Nuž, práve sem som sa nechcela dostať – teórie o teóriách. Prepáčte mi za to, jednoducho len nechcem prijať pravdu, ktorú mi predložili. Nechce sa mi tomu veriť.

Každopádne, obdivujem ľudí, ktorí si za pravdou idú. Najmä, keď tú pravdu vidia tak ako ja. Stále vo mne ostáva myšlienka: „Niečo prehnité je v štáte dánskom slovenskom!“

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

praca, zamestnanec, robotnik, stavba,

VIDEO: Každý druhý nový zamestnanec môže byť cudzinec

11.12.2018 19:00

Väčšina domácich firiem plánuje masívne nábory ľudí. Už v budúcom roku by mohla byť až polovica nových pracovných miest obsadená cudzincami.

naarden, ján amos, komenský

Strelec v katedrále zabil štyroch ľudí a spáchal samovraždu

11.12.2018 18:46

Polícia a záchranári povedali, že muž mal pri sebe revolver a pištoľ s kalibrom 0,38 mm.

Ana Brnabičová, Denisa Saková

Slovensko naučí Srbsko elektronicky komunikovať

11.12.2018 18:18

Srbskú premiérku zaujala možnosť všetky potrebné doklady si vybaviť v priestoroch jedného klientskeho centra.

NRSR schôdza zasadnutie

Na zmrazenie poslaneckých platov nebola vôľa

11.12.2018 18:00

Nárast platov ústavných činiteľov bude štátny rozpočet stáť zhruba 3 milióny eur.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28864x
Priemerná čítanosť článkov: 1155x

Autor blogu

Kategórie