Založ si blog

Kde je pravda?

Predtým, ako sa strhne vlna konšpirácií a dohad o tom, kde je pravda, chcem vyjadriť svoj názor. Pre informáciu, tento príspevok píšem v absolútnom rozhorčení.

Slovensko práve obletela správa o vražde investigatívneho novinára a jeho priateľky. O tom, že pravda je dnes veľmi ojedinelý úkaz, som vedela už predtým. Nie každý ju vie prijať, nie každý ju vie povedať a nie je jednoduché sa jej dopátrať.

Na svete neexistuje objektivita, rovnako ani istota, kde je pravda. V podstate, pravdou nám môže byť to, čo ako pravdu prijmeme. Obdivujem preto človeka, ktorý sa ju nebál hľadať. Napriek tomu, že niektorí zdvihli ruky a otočili sa chrbtom od problému, šiel za pravdou, bohužiaľ, ho táto voľba stála život. Vidíte až kam to muselo zájsť, aby sa problém začal riešiť? Odrazu sa o vec zaujíma celý policajný zbor, no keď žiadal o pomoc, keď podal trestné oznámenie, nič sa nedialo.

Za pár hodín sa z tejto udalosti stala megaspráva, ktorá v budúcnosti prinesie slávu tým „najvyšším“, ktorí hýbu s ľuďmi ako so šachovými figúrkami. To, že jeden novinár nemusel ísť proti celej sieti slovenskej mafie sám, radšej ani nespomínajú.

Problémy sa tu riešia až potom, keď vzniknú (teda ak vôbec). Ono, načo by sa tu niečo riešilo, ak to každému vyhovuje, všakže? Nechce sa mi veriť, že by kompetentné orgány Slovenska, nedokázali vyplieniť korene mafie. Vlaste, počkať! To by šli sami proti sebe…

Nuž, práve sem som sa nechcela dostať – teórie o teóriách. Prepáčte mi za to, jednoducho len nechcem prijať pravdu, ktorú mi predložili. Nechce sa mi tomu veriť.

Každopádne, obdivujem ľudí, ktorí si za pravdou idú. Najmä, keď tú pravdu vidia tak ako ja. Stále vo mne ostáva myšlienka: „Niečo prehnité je v štáte dánskom slovenskom!“

Všetko a dokopy nič

01.06.2018

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým. Chráňme si osobné údaje! viac »

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 16788x
Priemerná čítanosť článkov: 839x

Autor blogu

Kategórie