Založ si blog

Zmysel tohto nezmyslu

Človek potrebuje pre život zmysel. Neviem, či ste sa nad tým niekedy zamysleli, no je to tak. Ľudia si dávajú ciele, budujú si svoje sny, hľadajú osoby, ktorých život bude ich motiváciou… Jednoducho hľadáme zmysel. Možno nie každí ho našiel, no minimálne ho hľadá.

Ak nevidím v niečom zmysel, nerobím to. Považujem to za zbytočné. Zbytočnosti väčšinou odmietame, nechceme ich. Ak by život stratil zmysel, nechceli by sme ho?

Už som sa stretla s prípadmi, kedy človek zmysel stratil. V tom momente stratil hodnotu života a vzdal sa. U niektorých ľudí je zmysel nahradení závislosťou. Hľadajú v nej niečo, čo im dáva význam, vyvoláva v nich pocit, či nejaký podnet podobný bytiu. Jednoducho to dáva podstatu života. Biedneho života, no života. Preto sa často stretávame s ľuďmi, ktorí nepozerajú do budúcnosti, no len na dno pohárika. Vidíme ľudí, ktorí s trasľavou rukou prosia o peniaze. Keď sa na nich pozriete, vidíte pohľad bez hlbšej emócie podliaty krvou. Aj keď pozrite na tých „normálnych“ ľudí, môžete vidieť, ako nasávajú rakovinotvorné tyčinky.

Často sa stáva, že pre mladých sú problémom drogy. Každí má, samozrejme, iný dôvod.

Nájsť si miesto v dnešnej dobe je ťažké. Rovnako aj nájsť pocit, že vás berú ako rovnocenného tvora.

Tento fakt sa stáva prekážkou pre mnohých mladých. Latka je nastavená vysoko už v dobe, keď sa učíte chodiť. Aj keby ste sa postavili na špičky, nedočiahli by ste.

Viem, nie je to len pocit mladých v dnešnej dobe. Rovnaký zažili všetci. V období vojny to boli stratené generácie, bez vízie budúcnosti. Dnes sú to trosky namočené v drogách a alkohole, ktoré hľadajú svoju vlastnú identitu vo svete ľudí, ktorí si vravia dospelí. Snažia sa byť aspoň tak dobrí, ako oni (aj keď si to nepriznajú).

Aký malo mať toto zmysel? Ani neviem. Možno len to, že nájsť samého seba a nejaký cieľ nie je ľahké. Každý to zažil, no niektorí už zabudli.

Dodatok: Devana ma sfúkla ako malú sviečku. Som rada za váš komentár. Mám pocit, že ste pochopili to, čo som sa snažila povedať. Ľudia sú si rovní, no niektorí rovnejší. Je to nespravodlivosť, pri ktorej mnohí narážajú do stĺpu. Človeka to dokáže znechutiť, najmä ak všetci očakávajú, že vykročí nohou do neznáma a hneď sa mu „zadarí“. Neviem, aké to bolo v minulosti. Som generácia, ktorá ju nezažila a je vychovávaná k tomu, že demokracia je lepšia. Počujem mnoho názorov z každej strany, no snažím sa nebyť zaujatou, aj keď je to ťažké. Jediné, čo môžem povedať je, že ak chce človek v dnešnej dobe žiť svoj život a nebyť príveskom pre svojich rodičov, musí sa podriadiť nejakému peňažnému ústavu. Peniaze sú dnes tým hlavným a rodina je na druhom mieste.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20171x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie