Založ si blog

Zmysel tohto nezmyslu

Človek potrebuje pre život zmysel. Neviem, či ste sa nad tým niekedy zamysleli, no je to tak. Ľudia si dávajú ciele, budujú si svoje sny, hľadajú osoby, ktorých život bude ich motiváciou… Jednoducho hľadáme zmysel. Možno nie každí ho našiel, no minimálne ho hľadá.

Ak nevidím v niečom zmysel, nerobím to. Považujem to za zbytočné. Zbytočnosti väčšinou odmietame, nechceme ich. Ak by život stratil zmysel, nechceli by sme ho?

Už som sa stretla s prípadmi, kedy človek zmysel stratil. V tom momente stratil hodnotu života a vzdal sa. U niektorých ľudí je zmysel nahradení závislosťou. Hľadajú v nej niečo, čo im dáva význam, vyvoláva v nich pocit, či nejaký podnet podobný bytiu. Jednoducho to dáva podstatu života. Biedneho života, no života. Preto sa často stretávame s ľuďmi, ktorí nepozerajú do budúcnosti, no len na dno pohárika. Vidíme ľudí, ktorí s trasľavou rukou prosia o peniaze. Keď sa na nich pozriete, vidíte pohľad bez hlbšej emócie podliaty krvou. Aj keď pozrite na tých „normálnych“ ľudí, môžete vidieť, ako nasávajú rakovinotvorné tyčinky.

Často sa stáva, že pre mladých sú problémom drogy. Každí má, samozrejme, iný dôvod.

Nájsť si miesto v dnešnej dobe je ťažké. Rovnako aj nájsť pocit, že vás berú ako rovnocenného tvora.

Tento fakt sa stáva prekážkou pre mnohých mladých. Latka je nastavená vysoko už v dobe, keď sa učíte chodiť. Aj keby ste sa postavili na špičky, nedočiahli by ste.

Viem, nie je to len pocit mladých v dnešnej dobe. Rovnaký zažili všetci. V období vojny to boli stratené generácie, bez vízie budúcnosti. Dnes sú to trosky namočené v drogách a alkohole, ktoré hľadajú svoju vlastnú identitu vo svete ľudí, ktorí si vravia dospelí. Snažia sa byť aspoň tak dobrí, ako oni (aj keď si to nepriznajú).

Aký malo mať toto zmysel? Ani neviem. Možno len to, že nájsť samého seba a nejaký cieľ nie je ľahké. Každý to zažil, no niektorí už zabudli.

Dodatok: Devana ma sfúkla ako malú sviečku. Som rada za váš komentár. Mám pocit, že ste pochopili to, čo som sa snažila povedať. Ľudia sú si rovní, no niektorí rovnejší. Je to nespravodlivosť, pri ktorej mnohí narážajú do stĺpu. Človeka to dokáže znechutiť, najmä ak všetci očakávajú, že vykročí nohou do neznáma a hneď sa mu „zadarí“. Neviem, aké to bolo v minulosti. Som generácia, ktorá ju nezažila a je vychovávaná k tomu, že demokracia je lepšia. Počujem mnoho názorov z každej strany, no snažím sa nebyť zaujatou, aj keď je to ťažké. Jediné, čo môžem povedať je, že ak chce človek v dnešnej dobe žiť svoj život a nebyť príveskom pre svojich rodičov, musí sa podriadiť nejakému peňažnému ústavu. Peniaze sú dnes tým hlavným a rodina je na druhom mieste.

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

jahody samozber

Jahodové plantáže lákajú

25.05.2018 08:00

Letné počasie z prelomu apríla a mája sa postaralo nielen o skoršie dozrievanie jahôd, ale aj o úrodu, aká tu už viac rokov nebola.

CANADA-EXPLOSION/

V reštaurácii pri kanadskom Toronte vybuchla bomba, zranila 15 ľudí

25.05.2018 07:50

Polícia zverejnila fotografiu dvoch podozrivých. Podľa zdroja agentúry Reuters sa obom podarilo z miesta utiecť. K akcii sa zatiaľ nikto neprihlásil.

Plyn

Poľsko a Litva sa spoja plynovodom, zruší izoláciu Pobaltia

25.05.2018 07:00

Prevádzkovatelia plynárenských sietí Poľska a Litvy vo štvrtok podpísali dohodu o vybudovaní cezhraničného prepojenia ich plynovodov.

írsko, potraty

Írski voliči v referende rozhodujú o liberalizácii zákona o interrupciách

25.05.2018 06:43

Prieskumy verejnej mienky naznačujú miernu prevahu prívržencov tábora za legalizáciu interrupcií.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 15359x
Priemerná čítanosť článkov: 808x

Autor blogu

Kategórie