Založ si blog

Zmysel tohto nezmyslu

Človek potrebuje pre život zmysel. Neviem, či ste sa nad tým niekedy zamysleli, no je to tak. Ľudia si dávajú ciele, budujú si svoje sny, hľadajú osoby, ktorých život bude ich motiváciou… Jednoducho hľadáme zmysel. Možno nie každí ho našiel, no minimálne ho hľadá.

Ak nevidím v niečom zmysel, nerobím to. Považujem to za zbytočné. Zbytočnosti väčšinou odmietame, nechceme ich. Ak by život stratil zmysel, nechceli by sme ho?

Už som sa stretla s prípadmi, kedy človek zmysel stratil. V tom momente stratil hodnotu života a vzdal sa. U niektorých ľudí je zmysel nahradení závislosťou. Hľadajú v nej niečo, čo im dáva význam, vyvoláva v nich pocit, či nejaký podnet podobný bytiu. Jednoducho to dáva podstatu života. Biedneho života, no života. Preto sa často stretávame s ľuďmi, ktorí nepozerajú do budúcnosti, no len na dno pohárika. Vidíme ľudí, ktorí s trasľavou rukou prosia o peniaze. Keď sa na nich pozriete, vidíte pohľad bez hlbšej emócie podliaty krvou. Aj keď pozrite na tých „normálnych“ ľudí, môžete vidieť, ako nasávajú rakovinotvorné tyčinky.

Často sa stáva, že pre mladých sú problémom drogy. Každí má, samozrejme, iný dôvod.

Nájsť si miesto v dnešnej dobe je ťažké. Rovnako aj nájsť pocit, že vás berú ako rovnocenného tvora.

Tento fakt sa stáva prekážkou pre mnohých mladých. Latka je nastavená vysoko už v dobe, keď sa učíte chodiť. Aj keby ste sa postavili na špičky, nedočiahli by ste.

Viem, nie je to len pocit mladých v dnešnej dobe. Rovnaký zažili všetci. V období vojny to boli stratené generácie, bez vízie budúcnosti. Dnes sú to trosky namočené v drogách a alkohole, ktoré hľadajú svoju vlastnú identitu vo svete ľudí, ktorí si vravia dospelí. Snažia sa byť aspoň tak dobrí, ako oni (aj keď si to nepriznajú).

Aký malo mať toto zmysel? Ani neviem. Možno len to, že nájsť samého seba a nejaký cieľ nie je ľahké. Každý to zažil, no niektorí už zabudli.

Dodatok: Devana ma sfúkla ako malú sviečku. Som rada za váš komentár. Mám pocit, že ste pochopili to, čo som sa snažila povedať. Ľudia sú si rovní, no niektorí rovnejší. Je to nespravodlivosť, pri ktorej mnohí narážajú do stĺpu. Človeka to dokáže znechutiť, najmä ak všetci očakávajú, že vykročí nohou do neznáma a hneď sa mu „zadarí“. Neviem, aké to bolo v minulosti. Som generácia, ktorá ju nezažila a je vychovávaná k tomu, že demokracia je lepšia. Počujem mnoho názorov z každej strany, no snažím sa nebyť zaujatou, aj keď je to ťažké. Jediné, čo môžem povedať je, že ak chce človek v dnešnej dobe žiť svoj život a nebyť príveskom pre svojich rodičov, musí sa podriadiť nejakému peňažnému ústavu. Peniaze sú dnes tým hlavným a rodina je na druhom mieste.

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

Justičný palác, okresny sud Bratislava I

Justičák na kolenách?

19.11.2018 10:00

Situácia na Okresnom súde Bratislava 1 je kritická. Pre nízke mzdy a kopiace sa množstvo práce tento súd opustilo od začiatku minulého roka 34 súdnych asistentiek.

Michael Bloomberg

Bloomberg daruje svojej bývalej univerzite 1,8 miliardy dolárov

19.11.2018 09:27

Elitné univerzity stoja v USA viac ako 50 000 dolárov ročne, čo je pre mnohých mladých ľudí neprekonateľná prekážka.

hokej, logo, dres, SZLH,

Boj o hokejové dresy sa presúva do parlamentu

19.11.2018 09:00

Skupina poslancov zo SNS predložila novelu zákona, ktorá má zvýšiť ochranu štátnych symbolov.

Slovinsko voľby parlamentné predčasné Janez Janša

Slovinci podobne ako Slováci v komunálnych voľbách krúžkovali 'nezávislých'

19.11.2018 08:30

Podľa predbežných výsledkov nezávislí kandidáti obsadia funkcie primátorov a starostov v 89 mestách a obciach.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28342x
Priemerná čítanosť článkov: 1134x

Autor blogu

Kategórie