Založ si blog

Bolo vlastne niekedy aj dobre?

Čo bolo predtým, bolo zle. Čo je teraz, je rovnako zle. Bolo vlastne niekedy aj dobre?

Stretávam sa s názorom, že obdobie socializmu bolo dobré. Neexistovali tí podnikatelia, ktorí zdierajú obyčajných ľudí. Ľudia si boli rovnejší. Mali ste istú budúcnosť.

Stretávam sa s názorom, že obdobie socializmu bolo zlé. Museli ste stáť v rade na banány, pomaranče… Nemali ste možnosť slobodne si vybrať, kde budete študovať. Ak ste mali názor, boli ste sledovaní. Ak ste chceli spoznať svet, boli ste sledovaní. Ak ste sa správali inak, ako bolo nanormované, boli ste sledovaní.

Stretávam sa s názorom, že dnes je lepšie. Ľudia majú viac slobody, môžu podnikať, výber v obchode je širší. Existuje sloboda slova, môžete sa prejaviť.

Stretávam sa s názorom, že dnes je horšie. Za socializmu sa aspoň snažili, aby ľudia o ich špine nevedeli. Existuje korupcia a mafia, vtedy také nebolo.

Mnoho názorov. Čo z toho ale vybrať? Všetko má pre aj proti. Ja budem môcť hovoriť o dobe, keď… o niekoľko rokov. Tie žartíky o banánoch, pomarančoch a podpultových praktikách sú asi jediné, čo dnes pre mňa ostalo. Nemôžem porovnávať, pretože na to by som potrebovala dve strany. A ja mám len jednu. Preto som viac naklonená k tomu, že demokracia je o inom. O trochu lepšom. Áno, to, či tu vôbec nejaká je, by sa dalo debatovať na dlho. No cítim aspoň nejaký pocit slobody a slobody slova. Inak by ste asi nečítali tieto riadky. Avšak to, čo sa deje v poslednej dobe, bolo jej porušenie. Viem, vyvoláva to strach a hnev zároveň. Je to tá nespravodlivosť, kedy sú si niektorý ľudia rovnejší ako tí druhí. Keď sa snažíte niečo dosiahnuť, no vopred to vzdávate. Pocit neschopnosti.

Na svete nikdy nebude rovnováha, nikdy sa ľudia nezhodnú, že toto je tá konečná idyla. Každý je iný, preto ani svet nemôže byť rovnaký. Každý sa snaží vytvoriť si svoju idylu. Najhoršie však je, keď človek nemá ani len tú poslednú možnosť, vytvoriť si jej ilúziu.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20172x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie