Založ si blog

Predsudok náš každodenný

Charakter ľudí sa meria podľa toho, čo si môžu dovoliť. Všeobecne to tak naozaj platí. Viem, tie všetky krásne príslovia hovoria, nesúď knihu podľa obalu. Toto sú však predsudky voči iným.

Ak by ste postavili vedľa seba dvoch ľudí – jedného v obleku, druhého otrhanca, automaticky vám v hlave vyskočí porovnávacia tabuľka. Dobre, nebudem používať len vám. Nám. Patrím sem aj ja. Nerada si to priznávam, vyzniem potom ako bezcharakterný človek, no v určitom zmysle aj mne vyskočí v hlave taký malý výkričník. Ak by som prišla do kontaktu s prvým spomínaným, asi by som naňho pozerala ako na slušného človeka s príjemným vystupovaním. Ak by to bol ten druhý, asi by som si skontrolovala, či mám všetky veci v taške. Predsudok.

Sme v nákupnom centre a vedľa nás sa objaví osoba v burke. Radšej sa vzdialime. Samozrejme pritom nezabúdame zízať. Predsudok. Je však pravdou, že tento predsudok je skôr vyvolávaný strachom. Terorizmus je hrozba, ktorá je, bohužiaľ, aktuálna v každom momente a na každom mieste. Teda na Slovensku určite nie, všakže? Hah.

Vidíme osobu s tmavšou pleťou a hneď – černoch. Osobne nemám rada delenie „podľa farby“. Biely, čierny, žltý, ružový… Čo ja viem, nie je to trošku povrchné? Avšak je to označenie, ktoré sa zaužívalo. Ak ostaneme len pri tomto, je to ešte v poriadku. Ak už ale prekročíme hranicu a začneme používať prvky rasizmu sprevádzajúce šťavnatými nadávkami, no, to už je veľa. Áno, biely proti čiernym… Ono to ale funguje aj naopak. Čierny proti bielym. (Už to znie, ako by som rozohrávala šachovú partiu.) Predsudok.

Existuje nespočetne mnoho spôsobov, ako môže byť predsudok podaný. Američania vysedávajú vo fastfoodoch, ich decká strieľajú po sebe. Židia sú držgroši a blondínky sú hlúpe, veď to hovorí každý vtip. Samozrejme aj policajti, politici, pre niektorých mužov ženy, pre niektoré ženy muži (mimochodom takéto ženy sú na 100% feministky). Pre tínedžera je človek v štyridsiatke „out“, súci na cvičenie skoku do truhly. Pre starších sú deti dnešnej doby ničomné bytosti, ktoré ak nemajú aplikáciu, netrafia ani na záchod. Jaj, dalo by sa toho nájsť mnoho.

Predsudky. Predsudky. Predsudky.

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20173x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie