Založ si blog

Miznú stromy aj všednosť

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov.

Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov.

Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov.

Takto by to mohlo ísť až do momentu, keď oči zostanú zatvorené.

Mnoho ľudí, žije v rutine, ktorú sem-tam oživia pohárikom, dvomi. Pomedzi to chodia z práce domov a z domu do práce. Ja viem, je to nevyhnutnosť, no ľudia si myslia, že za tie peniaze si kúpia šťastie. Vždy si chceme kúpiť niečo, čo v nás vyvolá pocit radosti. Novú televíziu, napríklad. Radosť v nás bude vyvolávať vždy, keď budeme pozerať novú časť nekonečného seriálu z bollywoodu, no to je tak všetko. Netešíme sa z maličkostí, ktoré už berieme ako samozrejmosť.

Pohľad detí na svet je možno zjednodušený, pretože nevedia, čo jej to starosť. No my sme vďaka starostiam zabudli, čo je to svet. Niektorý vravia, že peklom je život na Zemi. Nuž, niekedy má človek právo myslieť si to. Nechcem sa teraz tváriť, že som najdokonalejší človek pod slnkom, že nemám dni, kedy je každý človek proti mne a myslím si, že sa svet zbláznil. To ma každý.

Nezabúdam však na to, že sa dá radosť hľadať aj v maličkostiach. Ako som už spomínala, svet detí je možno zjednodušený. Nevládnu v ňom zákony dospelých. Vidia radosti tam, kde my vidíme starosti.

Deti majú bláznivé nápady, chvíľu sa nepozeráte a už je na stene ich umelecké dielo. My im vynadáme.

Zhodia z nôh papučky a už behajú bosé po tráve. My im vynadáme.

Vyplazujú jazyk aby ochutnali drobné snehové vločky alebo sa snažia chytiť kvapky dažďa. My im vynadáme.

Kedy ste naposledy chodili bosí po tráve? Pozreli do neba, ľahli si do trávy, počúvali vietor? Pozreli von z okna a snažili sa zrátať hviezdy na nebi?

Behať či ležať na betóne, to asi nie je ten najkrajší pocit. Počúvať cinkanie električiek, hukot sanitiek, trúbenie áut, to nie sú veľmi láskavé zvuky prírody. Pozrieť večer z okna a vidieť namiesto hviezd oblohu ožiarenú mestskými svetlami, prípadne vidieť do okien bytovky oproti, to asi nie je veľmi krásny pohľad.

Na to treba vyjsť z betónovej džungle, do sveta za ňou. Tam, kde nájdete stromy aj mimo parkoviska pri nákupnom centre. Ak ich však chcete nájsť, švihnite si, pretože o chvíľu sa betónová džungľa rozrastie. Už niekto začal kradnúť stromy! Ale kto?

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Influencer – moderný brainwashing?

02.04.2018

Počuli ste niekedy slovíčko influencer? Ak nie, tak ponúknem krátku definíciu: Človek, ktorý je dostatočne známy na to, aby dokázal pohnúť väčším množstvom ľudí. Teda lepšie povedané, viac »

Jaroslav Spišiak

Riaditeľa inšpekcie by po novom mala do funkcie menovať vláda

21.04.2018 16:44

Zákon by mohol nadobudnúť účinnosť koncom tohto roka.

Graf, ekonomika

USA a EÚ po nehode Boeingu nariadili povinné kontroly motorov

21.04.2018 16:44

Európske a americké civilné orgány nariadili povinné kontroly motorov lietadiel podobných tomu, v ktorom zahynula pasažierka.

útok na Sýriu, nálet, Sýria, Damask

Experti z OPCW sú na ceste do mesta Dúmá

21.04.2018 16:42

Moskva podľa Zacharovovej očakáva, že odborníci z OPCW uskutočnia nestranné vyšetrovanie incidentu v Dúmá a čo najskôr predložia objektívnu správu.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA

V Liptovskom Hrádku sa prevrátil raft, neprežila matka troch detí

21.04.2018 15:52

Nehodu neprežila 37-ročná mama, ktorá ako jediná nemala vestu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 15587x
Priemerná čítanosť článkov: 779x

Autor blogu

Kategórie