Založ si blog

Miznú stromy aj všednosť

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov.

Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov.

Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov.

Takto by to mohlo ísť až do momentu, keď oči zostanú zatvorené.

Mnoho ľudí, žije v rutine, ktorú sem-tam oživia pohárikom, dvomi. Pomedzi to chodia z práce domov a z domu do práce. Ja viem, je to nevyhnutnosť, no ľudia si myslia, že za tie peniaze si kúpia šťastie. Vždy si chceme kúpiť niečo, čo v nás vyvolá pocit radosti. Novú televíziu, napríklad. Radosť v nás bude vyvolávať vždy, keď budeme pozerať novú časť nekonečného seriálu z bollywoodu, no to je tak všetko. Netešíme sa z maličkostí, ktoré už berieme ako samozrejmosť.

Pohľad detí na svet je možno zjednodušený, pretože nevedia, čo jej to starosť. No my sme vďaka starostiam zabudli, čo je to svet. Niektorý vravia, že peklom je život na Zemi. Nuž, niekedy má človek právo myslieť si to. Nechcem sa teraz tváriť, že som najdokonalejší človek pod slnkom, že nemám dni, kedy je každý človek proti mne a myslím si, že sa svet zbláznil. To ma každý.

Nezabúdam však na to, že sa dá radosť hľadať aj v maličkostiach. Ako som už spomínala, svet detí je možno zjednodušený. Nevládnu v ňom zákony dospelých. Vidia radosti tam, kde my vidíme starosti.

Deti majú bláznivé nápady, chvíľu sa nepozeráte a už je na stene ich umelecké dielo. My im vynadáme.

Zhodia z nôh papučky a už behajú bosé po tráve. My im vynadáme.

Vyplazujú jazyk aby ochutnali drobné snehové vločky alebo sa snažia chytiť kvapky dažďa. My im vynadáme.

Kedy ste naposledy chodili bosí po tráve? Pozreli do neba, ľahli si do trávy, počúvali vietor? Pozreli von z okna a snažili sa zrátať hviezdy na nebi?

Behať či ležať na betóne, to asi nie je ten najkrajší pocit. Počúvať cinkanie električiek, hukot sanitiek, trúbenie áut, to nie sú veľmi láskavé zvuky prírody. Pozrieť večer z okna a vidieť namiesto hviezd oblohu ožiarenú mestskými svetlami, prípadne vidieť do okien bytovky oproti, to asi nie je veľmi krásny pohľad.

Na to treba vyjsť z betónovej džungle, do sveta za ňou. Tam, kde nájdete stromy aj mimo parkoviska pri nákupnom centre. Ak ich však chcete nájsť, švihnite si, pretože o chvíľu sa betónová džungľa rozrastie. Už niekto začal kradnúť stromy! Ale kto?

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

stormy daniels

Žalobu Stormy Daniels na prezidenta Trumpa zamietli

16.10.2018 06:42

Pornoherečka utrpela prvú porážku v právnych sporoch s americkým prezidentom.

Paul Allen

Spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen podľahol rakovine

16.10.2018 06:28

Allen bol aj nadšeným športovým fanúšikom.

kosice, dialnica

Nové diaľnice dostane šesť regiónov Slovenska

16.10.2018 06:00

V regiónoch pribudne 45 kilometrov nových diaľnic.

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 27368x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Autor blogu

Kategórie