Založ si blog

Miznú stromy aj všednosť

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov.

Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov.

Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov.

Takto by to mohlo ísť až do momentu, keď oči zostanú zatvorené.

Mnoho ľudí, žije v rutine, ktorú sem-tam oživia pohárikom, dvomi. Pomedzi to chodia z práce domov a z domu do práce. Ja viem, je to nevyhnutnosť, no ľudia si myslia, že za tie peniaze si kúpia šťastie. Vždy si chceme kúpiť niečo, čo v nás vyvolá pocit radosti. Novú televíziu, napríklad. Radosť v nás bude vyvolávať vždy, keď budeme pozerať novú časť nekonečného seriálu z bollywoodu, no to je tak všetko. Netešíme sa z maličkostí, ktoré už berieme ako samozrejmosť.

Pohľad detí na svet je možno zjednodušený, pretože nevedia, čo jej to starosť. No my sme vďaka starostiam zabudli, čo je to svet. Niektorý vravia, že peklom je život na Zemi. Nuž, niekedy má človek právo myslieť si to. Nechcem sa teraz tváriť, že som najdokonalejší človek pod slnkom, že nemám dni, kedy je každý človek proti mne a myslím si, že sa svet zbláznil. To ma každý.

Nezabúdam však na to, že sa dá radosť hľadať aj v maličkostiach. Ako som už spomínala, svet detí je možno zjednodušený. Nevládnu v ňom zákony dospelých. Vidia radosti tam, kde my vidíme starosti.

Deti majú bláznivé nápady, chvíľu sa nepozeráte a už je na stene ich umelecké dielo. My im vynadáme.

Zhodia z nôh papučky a už behajú bosé po tráve. My im vynadáme.

Vyplazujú jazyk aby ochutnali drobné snehové vločky alebo sa snažia chytiť kvapky dažďa. My im vynadáme.

Kedy ste naposledy chodili bosí po tráve? Pozreli do neba, ľahli si do trávy, počúvali vietor? Pozreli von z okna a snažili sa zrátať hviezdy na nebi?

Behať či ležať na betóne, to asi nie je ten najkrajší pocit. Počúvať cinkanie električiek, hukot sanitiek, trúbenie áut, to nie sú veľmi láskavé zvuky prírody. Pozrieť večer z okna a vidieť namiesto hviezd oblohu ožiarenú mestskými svetlami, prípadne vidieť do okien bytovky oproti, to asi nie je veľmi krásny pohľad.

Na to treba vyjsť z betónovej džungle, do sveta za ňou. Tam, kde nájdete stromy aj mimo parkoviska pri nákupnom centre. Ak ich však chcete nájsť, švihnite si, pretože o chvíľu sa betónová džungľa rozrastie. Už niekto začal kradnúť stromy! Ale kto?

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Na zmrazenie poslaneckých platov nebola vôľa

11.12.2018 18:00

Nárast platov ústavných činiteľov bude štátny rozpočet stáť zhruba 3 milióny eur.

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Alena, obvinená z objednania Kuciakovej vraždy, požiadala o prepustenie z väzby

11.12.2018 17:48

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

noviny, denníky, Pravda

Vydavatelia sú znepokojení snahou opätovne zaviesť právo na odpoveď

11.12.2018 17:11

Asociácia vydavateľov tlače (AVT) so znepokojením vníma vyhlásenia Roberta Fica, v ktorých žiada opätovné zavedenie práva na odpoveď do tlačovej legislatívy.

farmári

Nespokojní farmári sa chystajú na traktoroch opäť vyraziť do ulíc

11.12.2018 17:07

Farmári vyhlasujú štrajkovú pohotovosť, tvrdia, že situácia v poľnohospodárstve sa nezmenila. Pridávajú sa aj lesníci a poľovníci.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28860x
Priemerná čítanosť článkov: 1154x

Autor blogu

Kategórie