Založ si blog

Miznú stromy aj všednosť

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov.

Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov.

Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov.

Takto by to mohlo ísť až do momentu, keď oči zostanú zatvorené.

Mnoho ľudí, žije v rutine, ktorú sem-tam oživia pohárikom, dvomi. Pomedzi to chodia z práce domov a z domu do práce. Ja viem, je to nevyhnutnosť, no ľudia si myslia, že za tie peniaze si kúpia šťastie. Vždy si chceme kúpiť niečo, čo v nás vyvolá pocit radosti. Novú televíziu, napríklad. Radosť v nás bude vyvolávať vždy, keď budeme pozerať novú časť nekonečného seriálu z bollywoodu, no to je tak všetko. Netešíme sa z maličkostí, ktoré už berieme ako samozrejmosť.

Pohľad detí na svet je možno zjednodušený, pretože nevedia, čo jej to starosť. No my sme vďaka starostiam zabudli, čo je to svet. Niektorý vravia, že peklom je život na Zemi. Nuž, niekedy má človek právo myslieť si to. Nechcem sa teraz tváriť, že som najdokonalejší človek pod slnkom, že nemám dni, kedy je každý človek proti mne a myslím si, že sa svet zbláznil. To ma každý.

Nezabúdam však na to, že sa dá radosť hľadať aj v maličkostiach. Ako som už spomínala, svet detí je možno zjednodušený. Nevládnu v ňom zákony dospelých. Vidia radosti tam, kde my vidíme starosti.

Deti majú bláznivé nápady, chvíľu sa nepozeráte a už je na stene ich umelecké dielo. My im vynadáme.

Zhodia z nôh papučky a už behajú bosé po tráve. My im vynadáme.

Vyplazujú jazyk aby ochutnali drobné snehové vločky alebo sa snažia chytiť kvapky dažďa. My im vynadáme.

Kedy ste naposledy chodili bosí po tráve? Pozreli do neba, ľahli si do trávy, počúvali vietor? Pozreli von z okna a snažili sa zrátať hviezdy na nebi?

Behať či ležať na betóne, to asi nie je ten najkrajší pocit. Počúvať cinkanie električiek, hukot sanitiek, trúbenie áut, to nie sú veľmi láskavé zvuky prírody. Pozrieť večer z okna a vidieť namiesto hviezd oblohu ožiarenú mestskými svetlami, prípadne vidieť do okien bytovky oproti, to asi nie je veľmi krásny pohľad.

Na to treba vyjsť z betónovej džungle, do sveta za ňou. Tam, kde nájdete stromy aj mimo parkoviska pri nákupnom centre. Ak ich však chcete nájsť, švihnite si, pretože o chvíľu sa betónová džungľa rozrastie. Už niekto začal kradnúť stromy! Ale kto?

Všetko a dokopy nič

01.06.2018

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým. Chráňme si osobné údaje! viac »

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 16791x
Priemerná čítanosť článkov: 840x

Autor blogu

Kategórie