Založ si blog

Priznávam sa

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. Teraz sa bojím toho, že sa krehká realita rozpadne na malé kúsky a ja ju nebudem schopná zlepiť dokopy.

Keď som bola malá, plakala som za každú hlúposť. Teraz sú pre mňa slzy niečím, čoho sa bojím. Pre niekoho sú prejavom slabosti, pre mňa sú to kruté pripomienky. Keď plačem, je to kvôli bolesti, no nie fyzickej. Spolu so slzami sa mi spája túžba nájsť niečo navždy stratené.

Keď som bola malá, môj svet mal farbu. A každá farba mala svoju vôňu. Zelená bola jemná vôňa jarnej trávy. Červená bola vôňa ruží, ktoré žiarivo svietili v záhrade. Dokonca aj čierna mala svoju vôňu. Chladnú, no naplnenú pokojom. Dnes sú farby príliš sýte, pútavé. Radšej ich nechávame vyblednúť a nahrádzame ich sivou. Som jednou z tých ľudí, ktorí sa navonok snažia ostať v zástupe. Snažia sa splynúť. K tomu sa priznávam. No stále považujem farby za nevšednú všednosť tohto sveta.

Keď som bola malá, svet naokolo sa mi zdal krásny. Tešila som sa keď pršalo, pretože som mohla vidieť dúhu. Tešila som sa, keď snežilo, pretože  som mohla vyplaziť jazyk bez porušenia etiky slušného správania. Tešila som sa, keď bola búrka, pretože som mohla pozerať von z okna na to nebeské divadlo. Teraz je to len blato po daždi a snehová kalamita.

Keď som bola malá, nerozumela som svetu naokolo. Teraz mu rozumiem ešte menej.

 

Dnes sa už tmy nebojím, bojím sa svetla. Svetla, ktoré zhasne až vtedy, keď ho uvidím. Napriek všetkému, napriek všetkým, bojím sa. Aj k tomu sa priznávam. A nehanbím sa za to.

K čomu sa priznávate vy?

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

NRSR schôdza zasadnutie

Na zmrazenie poslaneckých platov nebola vôľa

11.12.2018 18:00

Nárast platov ústavných činiteľov bude štátny rozpočet stáť zhruba 3 milióny eur.

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

Alena, obvinená z objednania Kuciakovej vraždy, požiadala o prepustenie z väzby

11.12.2018 17:48

Novinára a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

noviny, denníky, Pravda

Vydavatelia sú znepokojení snahou opätovne zaviesť právo na odpoveď

11.12.2018 17:11

Asociácia vydavateľov tlače (AVT) so znepokojením vníma vyhlásenia Roberta Fica, v ktorých žiada opätovné zavedenie práva na odpoveď do tlačovej legislatívy.

farmári

Nespokojní farmári sa chystajú na traktoroch opäť vyraziť do ulíc

11.12.2018 17:07

Farmári vyhlasujú štrajkovú pohotovosť, tvrdia, že situácia v poľnohospodárstve sa nezmenila. Pridávajú sa aj lesníci a poľovníci.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28862x
Priemerná čítanosť článkov: 1154x

Autor blogu

Kategórie