Založ si blog

Priznávam sa

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. Teraz sa bojím toho, že sa krehká realita rozpadne na malé kúsky a ja ju nebudem schopná zlepiť dokopy.

Keď som bola malá, plakala som za každú hlúposť. Teraz sú pre mňa slzy niečím, čoho sa bojím. Pre niekoho sú prejavom slabosti, pre mňa sú to kruté pripomienky. Keď plačem, je to kvôli bolesti, no nie fyzickej. Spolu so slzami sa mi spája túžba nájsť niečo navždy stratené.

Keď som bola malá, môj svet mal farbu. A každá farba mala svoju vôňu. Zelená bola jemná vôňa jarnej trávy. Červená bola vôňa ruží, ktoré žiarivo svietili v záhrade. Dokonca aj čierna mala svoju vôňu. Chladnú, no naplnenú pokojom. Dnes sú farby príliš sýte, pútavé. Radšej ich nechávame vyblednúť a nahrádzame ich sivou. Som jednou z tých ľudí, ktorí sa navonok snažia ostať v zástupe. Snažia sa splynúť. K tomu sa priznávam. No stále považujem farby za nevšednú všednosť tohto sveta.

Keď som bola malá, svet naokolo sa mi zdal krásny. Tešila som sa keď pršalo, pretože som mohla vidieť dúhu. Tešila som sa, keď snežilo, pretože  som mohla vyplaziť jazyk bez porušenia etiky slušného správania. Tešila som sa, keď bola búrka, pretože som mohla pozerať von z okna na to nebeské divadlo. Teraz je to len blato po daždi a snehová kalamita.

Keď som bola malá, nerozumela som svetu naokolo. Teraz mu rozumiem ešte menej.

 

Dnes sa už tmy nebojím, bojím sa svetla. Svetla, ktoré zhasne až vtedy, keď ho uvidím. Napriek všetkému, napriek všetkým, bojím sa. Aj k tomu sa priznávam. A nehanbím sa za to.

K čomu sa priznávate vy?

Všetko a dokopy nič

01.06.2018

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým. Chráňme si osobné údaje! viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 16790x
Priemerná čítanosť článkov: 840x

Autor blogu

Kategórie