Založ si blog

Priznávam sa

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. Teraz sa bojím toho, že sa krehká realita rozpadne na malé kúsky a ja ju nebudem schopná zlepiť dokopy.

Keď som bola malá, plakala som za každú hlúposť. Teraz sú pre mňa slzy niečím, čoho sa bojím. Pre niekoho sú prejavom slabosti, pre mňa sú to kruté pripomienky. Keď plačem, je to kvôli bolesti, no nie fyzickej. Spolu so slzami sa mi spája túžba nájsť niečo navždy stratené.

Keď som bola malá, môj svet mal farbu. A každá farba mala svoju vôňu. Zelená bola jemná vôňa jarnej trávy. Červená bola vôňa ruží, ktoré žiarivo svietili v záhrade. Dokonca aj čierna mala svoju vôňu. Chladnú, no naplnenú pokojom. Dnes sú farby príliš sýte, pútavé. Radšej ich nechávame vyblednúť a nahrádzame ich sivou. Som jednou z tých ľudí, ktorí sa navonok snažia ostať v zástupe. Snažia sa splynúť. K tomu sa priznávam. No stále považujem farby za nevšednú všednosť tohto sveta.

Keď som bola malá, svet naokolo sa mi zdal krásny. Tešila som sa keď pršalo, pretože som mohla vidieť dúhu. Tešila som sa, keď snežilo, pretože  som mohla vyplaziť jazyk bez porušenia etiky slušného správania. Tešila som sa, keď bola búrka, pretože som mohla pozerať von z okna na to nebeské divadlo. Teraz je to len blato po daždi a snehová kalamita.

Keď som bola malá, nerozumela som svetu naokolo. Teraz mu rozumiem ešte menej.

 

Dnes sa už tmy nebojím, bojím sa svetla. Svetla, ktoré zhasne až vtedy, keď ho uvidím. Napriek všetkému, napriek všetkým, bojím sa. Aj k tomu sa priznávam. A nehanbím sa za to.

K čomu sa priznávate vy?

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

ropný tanker, loď, more

Pri západoafrickom pobreží zmizol z radarov ropný tanker

21.08.2018 18:23

Pred prerušením komunikácie bolo plavidlo v Guinejskom zálive, známom ako pôsobisko pirátov.

Stop, stopka, zastavenie, zákaz, graf

USA uvalili sankcie aj na slovenskú firmu

21.08.2018 18:22

USA v utorok uvalili sankcie na dvoch Rusov, jednu ruskú a jednu slovenskú firmu. Pomáhali vraj iným ruským firmám vyhnúť sa sankciám.

práca, zamestnanie

Darí sa nám zamestnávať migrantov, tvrdí nemecký spolkový úrad práce

21.08.2018 18:00

Utečenci v Nemecku sa dobre integrovali na trhu práce, uviedol spolkový úrad práce.

gabor gal

Zmenia sa pravidlá pre ústavných sudcov?

21.08.2018 18:00

Na ústavných sudcov budú kladené vyššie nároky. Vláda má v stredu na programe nové pravidlá pre ich voľbu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 24001x
Priemerná čítanosť článkov: 1000x

Autor blogu

Kategórie