Založ si blog

Priznávam sa

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. Teraz sa bojím toho, že sa krehká realita rozpadne na malé kúsky a ja ju nebudem schopná zlepiť dokopy.

Keď som bola malá, plakala som za každú hlúposť. Teraz sú pre mňa slzy niečím, čoho sa bojím. Pre niekoho sú prejavom slabosti, pre mňa sú to kruté pripomienky. Keď plačem, je to kvôli bolesti, no nie fyzickej. Spolu so slzami sa mi spája túžba nájsť niečo navždy stratené.

Keď som bola malá, môj svet mal farbu. A každá farba mala svoju vôňu. Zelená bola jemná vôňa jarnej trávy. Červená bola vôňa ruží, ktoré žiarivo svietili v záhrade. Dokonca aj čierna mala svoju vôňu. Chladnú, no naplnenú pokojom. Dnes sú farby príliš sýte, pútavé. Radšej ich nechávame vyblednúť a nahrádzame ich sivou. Som jednou z tých ľudí, ktorí sa navonok snažia ostať v zástupe. Snažia sa splynúť. K tomu sa priznávam. No stále považujem farby za nevšednú všednosť tohto sveta.

Keď som bola malá, svet naokolo sa mi zdal krásny. Tešila som sa keď pršalo, pretože som mohla vidieť dúhu. Tešila som sa, keď snežilo, pretože  som mohla vyplaziť jazyk bez porušenia etiky slušného správania. Tešila som sa, keď bola búrka, pretože som mohla pozerať von z okna na to nebeské divadlo. Teraz je to len blato po daždi a snehová kalamita.

Keď som bola malá, nerozumela som svetu naokolo. Teraz mu rozumiem ešte menej.

 

Dnes sa už tmy nebojím, bojím sa svetla. Svetla, ktoré zhasne až vtedy, keď ho uvidím. Napriek všetkému, napriek všetkým, bojím sa. Aj k tomu sa priznávam. A nehanbím sa za to.

K čomu sa priznávate vy?

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

Influencer – moderný brainwashing?

02.04.2018

Počuli ste niekedy slovíčko influencer? Ak nie, tak ponúknem krátku definíciu: Človek, ktorý je dostatočne známy na to, aby dokázal pohnúť väčším množstvom ľudí. Teda lepšie povedané, viac »

Jaroslav Spišiak

Riaditeľa inšpekcie by po novom mala do funkcie menovať vláda

21.04.2018 16:44

Zákon by mohol nadobudnúť účinnosť koncom tohto roka.

Graf, ekonomika

USA a EÚ po nehode Boeingu nariadili povinné kontroly motorov

21.04.2018 16:44

Európske a americké civilné orgány nariadili povinné kontroly motorov lietadiel podobných tomu, v ktorom zahynula pasažierka.

útok na Sýriu, nálet, Sýria, Damask

Experti z OPCW sú na ceste do mesta Dúmá

21.04.2018 16:42

Moskva podľa Zacharovovej očakáva, že odborníci z OPCW uskutočnia nestranné vyšetrovanie incidentu v Dúmá a čo najskôr predložia objektívnu správu.

Aktuálna informácia, horúca novinka, práve sa stalo, PRAVDA

V Liptovskom Hrádku sa prevrátil raft, neprežila matka troch detí

21.04.2018 15:52

Nehodu neprežila 37-ročná mama, ktorá ako jediná nemala vestu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 15586x
Priemerná čítanosť článkov: 779x

Autor blogu

Kategórie