Založ si blog

Priznávam sa

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. Teraz sa bojím toho, že sa krehká realita rozpadne na malé kúsky a ja ju nebudem schopná zlepiť dokopy.

Keď som bola malá, plakala som za každú hlúposť. Teraz sú pre mňa slzy niečím, čoho sa bojím. Pre niekoho sú prejavom slabosti, pre mňa sú to kruté pripomienky. Keď plačem, je to kvôli bolesti, no nie fyzickej. Spolu so slzami sa mi spája túžba nájsť niečo navždy stratené.

Keď som bola malá, môj svet mal farbu. A každá farba mala svoju vôňu. Zelená bola jemná vôňa jarnej trávy. Červená bola vôňa ruží, ktoré žiarivo svietili v záhrade. Dokonca aj čierna mala svoju vôňu. Chladnú, no naplnenú pokojom. Dnes sú farby príliš sýte, pútavé. Radšej ich nechávame vyblednúť a nahrádzame ich sivou. Som jednou z tých ľudí, ktorí sa navonok snažia ostať v zástupe. Snažia sa splynúť. K tomu sa priznávam. No stále považujem farby za nevšednú všednosť tohto sveta.

Keď som bola malá, svet naokolo sa mi zdal krásny. Tešila som sa keď pršalo, pretože som mohla vidieť dúhu. Tešila som sa, keď snežilo, pretože  som mohla vyplaziť jazyk bez porušenia etiky slušného správania. Tešila som sa, keď bola búrka, pretože som mohla pozerať von z okna na to nebeské divadlo. Teraz je to len blato po daždi a snehová kalamita.

Keď som bola malá, nerozumela som svetu naokolo. Teraz mu rozumiem ešte menej.

 

Dnes sa už tmy nebojím, bojím sa svetla. Svetla, ktoré zhasne až vtedy, keď ho uvidím. Napriek všetkému, napriek všetkým, bojím sa. Aj k tomu sa priznávam. A nehanbím sa za to.

K čomu sa priznávate vy?

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

stormy daniels

Žalobu Stormy Daniels na prezidenta Trumpa zamietli

16.10.2018 06:42

Pornoherečka utrpela prvú porážku v právnych sporoch s americkým prezidentom.

Paul Allen

Spoluzakladateľ Microsoftu Paul Allen podľahol rakovine

16.10.2018 06:28

Allen bol aj nadšeným športovým fanúšikom.

kosice, dialnica

Nové diaľnice dostane šesť regiónov Slovenska

16.10.2018 06:00

V regiónoch pribudne 45 kilometrov nových diaľnic.

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51, aktualizované: 23:28

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 27370x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Autor blogu

Kategórie