Založ si blog

Všetko a dokopy nič

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým.

Chráňme si osobné údaje! Poďme a založme si Facebook alebo Instagram, na ktorých „postneme“ fotky, správy a citáty, ktoré vyjadrujú naše aktuálne rozpoloženie! Tsss… Veď to vôbec nie je dobrovoľné vypúšťanie informácií! Práca donášača ŠTB by dnes bola podstatne jednoduchšia.

Strachujeme sa, aby neboli zneužité naše osobné údaje. Čo tak nespoliehať sa na ostatných a strážiť si ich radšej sami?

Vo svete je mnoho ľudí, každý má iný charakter. Niekto nedokáže ublížiť ani najväčšiemu nepriateľovi, niekto podrazí aj vlastnú krv. Kto chce, nájde spôsob. Vždy sa nájde spôsob, ako prejsť okolo jamy a nespadnúť do nej. Najjednoduchšie je nahádzať do nej peniaze, ktorými si vydláždime peknú rovnú cestu. Najlepším riešením je však hodiť tam ľudí, peniaze sú príliš cenné.

Niekedy si vravím, aký je svet zlý a nespravodlivý. V takých momentoch sa zriekam mojich veľkodušných a naivných myšlienok o zmene, radšej začnem ignorovať. Zatvoriť oči pred pravdou je jednoduchšie ako ju prijať. Žiť v ilúzií istoty je lepšie ako žiť v neistote. Napriek tomu, že je to blud vymyslený niekým iným, je krajší ako realita.

Žijeme len jeden život, prečo ho premrhať a namáhať sa? Veď čo?! Robia to tak aj ostatní! Aj ja môžem… Radi sa porovnávame. Keď to neurobím ja, spraví to niekto iný. Lenže ten iný si vraví to isté.

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

ropný tanker, loď, more

Pri západoafrickom pobreží zmizol z radarov ropný tanker

21.08.2018 18:23

Pred prerušením komunikácie bolo plavidlo v Guinejskom zálive, známom ako pôsobisko pirátov.

Stop, stopka, zastavenie, zákaz, graf

USA uvalili sankcie aj na slovenskú firmu

21.08.2018 18:22

USA v utorok uvalili sankcie na dvoch Rusov, jednu ruskú a jednu slovenskú firmu. Pomáhali vraj iným ruským firmám vyhnúť sa sankciám.

práca, zamestnanie

Darí sa nám zamestnávať migrantov, tvrdí nemecký spolkový úrad práce

21.08.2018 18:00

Utečenci v Nemecku sa dobre integrovali na trhu práce, uviedol spolkový úrad práce.

gabor gal

Zmenia sa pravidlá pre ústavných sudcov?

21.08.2018 18:00

Na ústavných sudcov budú kladené vyššie nároky. Vláda má v stredu na programe nové pravidlá pre ich voľbu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 23999x
Priemerná čítanosť článkov: 1000x

Autor blogu

Kategórie