Založ si blog

Všetko a dokopy nič

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým.

Chráňme si osobné údaje! Poďme a založme si Facebook alebo Instagram, na ktorých „postneme“ fotky, správy a citáty, ktoré vyjadrujú naše aktuálne rozpoloženie! Tsss… Veď to vôbec nie je dobrovoľné vypúšťanie informácií! Práca donášača ŠTB by dnes bola podstatne jednoduchšia.

Strachujeme sa, aby neboli zneužité naše osobné údaje. Čo tak nespoliehať sa na ostatných a strážiť si ich radšej sami?

Vo svete je mnoho ľudí, každý má iný charakter. Niekto nedokáže ublížiť ani najväčšiemu nepriateľovi, niekto podrazí aj vlastnú krv. Kto chce, nájde spôsob. Vždy sa nájde spôsob, ako prejsť okolo jamy a nespadnúť do nej. Najjednoduchšie je nahádzať do nej peniaze, ktorými si vydláždime peknú rovnú cestu. Najlepším riešením je však hodiť tam ľudí, peniaze sú príliš cenné.

Niekedy si vravím, aký je svet zlý a nespravodlivý. V takých momentoch sa zriekam mojich veľkodušných a naivných myšlienok o zmene, radšej začnem ignorovať. Zatvoriť oči pred pravdou je jednoduchšie ako ju prijať. Žiť v ilúzií istoty je lepšie ako žiť v neistote. Napriek tomu, že je to blud vymyslený niekým iným, je krajší ako realita.

Žijeme len jeden život, prečo ho premrhať a namáhať sa? Veď čo?! Robia to tak aj ostatní! Aj ja môžem… Radi sa porovnávame. Keď to neurobím ja, spraví to niekto iný. Lenže ten iný si vraví to isté.

Priznávam sa

07.04.2018

Keď som bola malá, bála som sa tmy. Videla som v nej niečo, čo nemohol vidieť nikto iný. Boli tam tvory z môjho sveta fantázie. Číhali na mňa kdesi pod posteľou, či v najtmavšom rohu izby. viac »

Ľudia vyhlásili pátranie! Hľadá sa . . .

04.04.2018

... pravda. (Ak ste čakali kvôli nadpisu niečo veľkolepé, prepáčte.) Už som sa mnohokrát dostala do kontaktu s názorom, že žurnalistika je odbor, ktorý je neobjektívny, pretože žurnalisti viac »

Miznú stromy aj všednosť

03.04.2018

Otvorím oči, moje chodidlá sa dotknú studenej zeme. Desať rokov. Ďalší deň. Otvorím oči, ďalšie starosti. Dvadsať rokov. Rutina sa opakuje. Ďalší deň. Otvorím oči. Tridsať rokov. Takto viac »

Sarah Sandersová, USA, Florida, škola,Trump, zbrane,

Trumpovu hovorkyňu Sandersovú údajne odmietli obslúžiť v reštaurácii

23.06.2018 22:04

Stránky reštaurácie vzápätí zaplavilo množstvo pozitívnych aj negatívnych hodnotení kvality podniku.

Bratislava, Korunovácia Leopolda II., Marek Majeský

V Bratislave korunovali mladšieho syna Márie Terézie Leopolda II.

23.06.2018 21:47

Samotnej korunovácii predchádzal korunovačný sprievod, ktorý po obrade pokračoval ulicami Bratislavy až na Hviezdoslavovo námestie.

Británia, protest, brexit, Londýn

Na druhé výročie referenda o brexite demonštrovali v Londýne desaťtisíce ľudí

23.06.2018 21:13

Demonštrácia sa konala pri príležitosti druhého výročia referenda, v ktorom Briti tesnou väčšinou odsúhlasili tzv. brexit.

Horst Seehofer

Seehofer zopakoval, že nehodlá v spore s Merkelovou ustúpiť

23.06.2018 20:27

Predsedníčka koaličnej SPD varovala, že sa Seehofer vydal na cestu "k nemeckému brexitu".

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 16793x
Priemerná čítanosť článkov: 840x

Autor blogu

Kategórie