Založ si blog

„Iní“ a tí „normálni“

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila.

Dúha nepatrí nikomu, ale dobre vieme, že ju jedna skupina ľudí ukradla prírode skoro tak, ako celé obyvateľstvo planéty kradne stromy, pôdu, životy zvierat… (Dobre, asi sa prestanem snažiť o iróniu a sarkazmus. Dokáže to rýchlo omrzieť a navyše mi to ani nejde. Ehm, ďakujem za súcitné prikývnutie. Asi rovno prestanem aj písať.)

14. júla sa v Bratislave uskutoční festival Dúhový Pride. Nejdem vás presviedčať o tom, aby ste tam išli, nejdem vám hovoriť, že „tí ľudia“ sú nedotknuteľní, pretože v inom prípade by sa automaticky jednalo o homofóbiu. Netvrdím, že sú to slušní ľudia, netvrdím však ani, že sú zlí. Nemôžem to tvrdiť, pretože ich nepoznám. Tu ide o charakter ľudí a nie o to, že sú homosexuáli. No práve toto v spoločnosti vyvoláva pocit hnusu a odporu, čo vedie k ich vyselektovaniu a postaveniu múru z predsudkov. Prepáčte, ak sa niekoho dotknem, no takéto správanie je dosť povrchné. Teda aspoň podľa môjho názoru. Je možné, že sa pletiem, veď prečo nie… som len človek, ktorý má potrebu vyjadriť svoj názor.

Poznám pár ľudí, ktorí sú „inak“ orientovaní a poviem vám, že sú to slušní ľudia. Poznám aj ľudí, ktorí sú „normálni“ a spĺňajú moje kritéria na označenie zlí a podlí. Toto však neplatí len pri homosexuáloch, ale aj pri každej diskriminovanej skupine ľudí. Rómovia, židia, Arabi a ich „výbušná“ povaha… Ľudia, HALÓ! Čo tak zbaviť sa predsudkov?

Ponúknem však aj niečo pre tých, ktorí sú výsostne proti. 14. júla sa koná aj (proti)pochod Hrdí na rodinu. Dôvod, prečo to spomínam je, aby som nebola zaujatá len voči jednej strane.

Takže, ak máte chuť spraviť nejaký čin, teda okrem ťukania na klávesnicu či scrollovania, máte tu jednu z možností. Tých je ale omnoho viac, len je potrebné, prejaviť snahu. Ak nechcete, nemusíte. Ste svojprávni a môžete robiť to, čo vám svedomie (a zákon?) dovolí.

Dúha patrí LGBT, svet patrí bohatým a zem mŕtvym. Čo ale ostane nám, obyčajným slušným ľudom? Hah, možno som sa tej irónie úplne nezbavila. No nič.

Zbohom, idem od vás. Neublížila som, žiadnemu z vás. (Áno, ja viem… výber slov bol zámerný.)

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 25540x
Priemerná čítanosť článkov: 1064x

Autor blogu

Kategórie