Založ si blog

„Iní“ a tí „normálni“

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila.

Dúha nepatrí nikomu, ale dobre vieme, že ju jedna skupina ľudí ukradla prírode skoro tak, ako celé obyvateľstvo planéty kradne stromy, pôdu, životy zvierat… (Dobre, asi sa prestanem snažiť o iróniu a sarkazmus. Dokáže to rýchlo omrzieť a navyše mi to ani nejde. Ehm, ďakujem za súcitné prikývnutie. Asi rovno prestanem aj písať.)

14. júla sa v Bratislave uskutoční festival Dúhový Pride. Nejdem vás presviedčať o tom, aby ste tam išli, nejdem vám hovoriť, že „tí ľudia“ sú nedotknuteľní, pretože v inom prípade by sa automaticky jednalo o homofóbiu. Netvrdím, že sú to slušní ľudia, netvrdím však ani, že sú zlí. Nemôžem to tvrdiť, pretože ich nepoznám. Tu ide o charakter ľudí a nie o to, že sú homosexuáli. No práve toto v spoločnosti vyvoláva pocit hnusu a odporu, čo vedie k ich vyselektovaniu a postaveniu múru z predsudkov. Prepáčte, ak sa niekoho dotknem, no takéto správanie je dosť povrchné. Teda aspoň podľa môjho názoru. Je možné, že sa pletiem, veď prečo nie… som len človek, ktorý má potrebu vyjadriť svoj názor.

Poznám pár ľudí, ktorí sú „inak“ orientovaní a poviem vám, že sú to slušní ľudia. Poznám aj ľudí, ktorí sú „normálni“ a spĺňajú moje kritéria na označenie zlí a podlí. Toto však neplatí len pri homosexuáloch, ale aj pri každej diskriminovanej skupine ľudí. Rómovia, židia, Arabi a ich „výbušná“ povaha… Ľudia, HALÓ! Čo tak zbaviť sa predsudkov?

Ponúknem však aj niečo pre tých, ktorí sú výsostne proti. 14. júla sa koná aj (proti)pochod Hrdí na rodinu. Dôvod, prečo to spomínam je, aby som nebola zaujatá len voči jednej strane.

Takže, ak máte chuť spraviť nejaký čin, teda okrem ťukania na klávesnicu či scrollovania, máte tu jednu z možností. Tých je ale omnoho viac, len je potrebné, prejaviť snahu. Ak nechcete, nemusíte. Ste svojprávni a môžete robiť to, čo vám svedomie (a zákon?) dovolí.

Dúha patrí LGBT, svet patrí bohatým a zem mŕtvym. Čo ale ostane nám, obyčajným slušným ľudom? Hah, možno som sa tej irónie úplne nezbavila. No nič.

Zbohom, idem od vás. Neublížila som, žiadnemu z vás. (Áno, ja viem… výber slov bol zámerný.)

Alfa samci vs. feministky? !

10.07.2018

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte. Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah - muži verzus ženy. viac »

Produktívna lenivosť

26.06.2018

V nasledujúcich riadkoch sa nachádza sarkazmus, irónia, humor a kritika nás všetkých (podotýkam slovíčka NÁS a VŠETKÝCH). Človek zručný, človek vzpriamený, človek rozumný... človek viac »

Všetko a dokopy nič

01.06.2018

Nasledujúcu článok je zmesou sarkazmu, irónie, beznádeje, hnevu a ľahostajnosti. Je to tok myšlienok, ktoré ignorujte alebo kritizujte. Prípadne niečo medzi tým. Chráňme si osobné údaje! viac »

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

sarmat

Rusi zverejnili nové videá svojich špičkových zbraní, pozrite si ich

19.07.2018 22:29

Futuristické zbrane, z ktorých niektoré sú už v službe, sú navrhnuté tak, aby poskytli Rusku silný odstrašujúci účinok proti akejkoľvek agresii.

Finland Trump Putin Summit

Čiernohorci odmietli slová Trumpa, že by boli schopní vyvolať svetovú vojnu

19.07.2018 21:57

"Čierna Hora je maličká krajina s veľmi silnými ľuďmi... Majú veľmi tvrdých ľudí. Môžu sa stať útočnými a - dobré ráno - máme tu tretiu svetovú vojnu," povedal Trump.

Ukrajina, vojaci

Rusko sa ospravedlnilo arménskemu Paniku za spôsobenú paniku

19.07.2018 21:27

Počas neohláseného cvičenia ruskí vojaci v dedine strieľali a prechádzali vojenskými vozidlami.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 20176x
Priemerná čítanosť článkov: 877x

Autor blogu

Kategórie