Založ si blog

Alfa samci vs. feministky? !

Berte niektoré veci s nadhľadom tak, ako som ich pri písaní brala ja. No dúfam, že nejakú podstatu v tomto texte zachytíte.

Úprimne, už dlhšie som sa zaujímala o vzťah – muži verzus ženy. Keďže som žena, mala by som stáť na strane žien. A vlastne, musím byť na nejakej strane? Prečo tam musí byť nejaké verzus?

Nuž, rozdiely medzi dvoma pohlaviami tu budú vždy. Na hodinách biológie/prírodopisu sme sa o tom presvedčili. Napriek tomu, sú tu aj iné rozdiely, pri ktorých vznikajú dlhosiahlé debaty. Ak načrtnem problém „gender pay gap“, teda rodová nerovnosť v odmeňovaní za prácu, niektorý muži začnú tušiť, že článok bude končiť heslom – Feministky spojte sa! No a ak niektoré ženy prišli k tomuto bodu, budú si myslieť, že som mizogýn píšuci v ženskom rode.

Takže, dámy a páni/páni a dámy, prosím, nerobte unáhlené závery. Mojím cieľom je, (ako inak) vyjadriť len svoj názor. Začnem pojmom feminizmus.

Feministka – žena, ktorá nevarí, neperie, je frigidná a nenávidí mužov, väčšinou len preto, lebo si žiadneho nedokáže nájsť, prípadne jej niektorý rozbil srdiečko na drobné kúsky… Toto si myslí minimálne každý jeden vtip o feministkách. Môj pohľad je celkom iný. Samozrejme, veď aby nie… Hah. Sú ženy, ktoré bojujú za rovnosť mužov a žien. Verte mi, niektorý muži majú dosť skreslený pohľad a myslia si, že ženy nič nedokážu. Sú len predmetom, do ktorého si môžu pichnúť (obrazne aj doslovne). Čiže nás nevidia ako ľudí. Priznávam, niekedy sa meníme na obohrané platne, ktoré nie a nie skončiť, ale veď… také sú ženy. Nič to ale nemení na fakte, že ženy v spoločnosti nie sú vždy na rovnakej úrovni ako muži. Jednoducho, je tu citeľný rozdiel v prístupe. Ak žiadam, aby sa ku mne pristupovalo s rovnakým rešpektom a bez „poznámočiek“, považujete ma za feministku? A nech! Ja to ako urážku neberiem. Ale môžete zachovať pokoj, nebudem s pomaľovanou hruďou vyskakovať na ľudí…

Je pravdepodobné, že sa tu objaví názor, aby ženy robili to isté ako muži. Veď chcú byť rovnocenné, tak prečo brať ohľad na to, že nedokážu zdvihnúť takú váhu ako muž? A aký gentleman?! Veď nech si otvorí dvere sama! V takomto prípade sa cítia dotknutí muži. Toto by sme mohli nazvať aj maskulinizmus, teda niečo ako „mužský feminizmus“. Sú to muži, ktorí bojujú za to, aby neboli utláčaní. Myslím, že to presahuje hranice otázky, či má byť záchodová doska hore či dole… Muži sa stretávajú s tým, že facka žene je trestná, facka mužovi je len facka. Nechcem tým povedať, že bitka vo vzťahu je akceptovateľná, to určite nie. Ženu nesmieš udrieť ani kyticou, ženy by zas nemali psychicky týrať mužov. Ale takáto je komplikovanosť vzťahov… Pojem maskulinizmus niektorí počujú asi po prvýkrát. Niet sa čomu čudovať, pretože, povedzme si úprimne, muži sa nestretávajú s až takou nerovnosťou (alebo sa len toľko nesťažujú?). No je možné, že ženám skôr „prejdú“ isté veci, pretože sú to nežné stvorenia, ktoré sa riadia svojimi emóciami a to ich núti konať iracionálne. Muži sú zas alfa samci, ktorí majú potrebu označiť si teritórium. Sú tu aj iné argumenty. Muži nerodia, nestarajú sa o domácnosť a nemusia riešiť svoj výzor, pretože im stačí šarm (prípadne peniaze). Ženy zas nemusia živiť rodinu, do dôchodku idú skôr a môžu využívať svoje ženské zbrane.

Takže na záver, muži či ženy, každý má svoje „muchy“. Momentálne to však vyzerá, že konečný stav je 2:1 v prospech mužov. Ak sa vám ženy platovo vyrovnajú, budete šetriť sexistické poznámky a uznáte, že pôrod by ste nezvládli, možno sa skóre vyrovná a obe strany budú spokojné. No ešte som sa nestretla s tým, že by hocijaká časť spoločnosti naplno uznala tú druhú.

Zbohom, Pravda

22.09.2018

Nič pre ľudí, ktorí čakajú výdatný obsah plný „trefného“ názoru na prehnitý svet, v ktorom ide všetko do p**e. Ktorí čakajú na chyby druhých, ktorí žijú len preto, aby riešili viac »

Pobozkať či vyfajčiť?

08.08.2018

Ak čítate tento článok kvôli značne nemravnému názvu, môj zámer bol splnený. Pred mnohými (dvomi) rokmi, som sa dozvedela o pojme „slam poetry“ a v poslednom čase na tento pojem narážam viac »

„Iní“ a tí „normálni“

03.07.2018

Pôvodne som chcela písať niečo o kultúre, hudbe a festivaloch, no napokon som zistila, že asi skončím niekde inde. A navyše, znovu sa vrátim k téme, ktorú som už raz riešila. Dúha nepatrí viac »

Theresa Mayová, Veľká Británia

Mayovej ide o prežitie

19.11.2018 11:00

Ustojí alebo padne? Theresu Mayovú čakajú najťažšie chvíle v politike od júla 2016, keď sa stala britskou premiérkou.

Jadro, nukleárne, jadrové, atómové zbrane

Francúzi chcú postupne znížiť podiel jadrovej energie na 50 percent

19.11.2018 10:52

Francúzsko plánuje znížiť podiel jadra na produkcii elektrickej energie z terajších okolo 75 % na 50 % do roku 2035.

Miroslav Lajčák

Prezidentské voľby by podľa najnovšieho prieskumu vyhral Lajčák

19.11.2018 10:40

Súčasný minister zahraničných vecí má pred Mistríkom a Harabinom náskok až 20%.

Peter Žiga

Žiga loboval na stredoeurópskom fóre za jadrovú energiu

19.11.2018 10:36

Slovenská republika práve vďaka jadru podľa Petra Žigu dosahuje podiel nízkouhlíkových zdrojov na úrovni až 82 %, s perspektívou ďalšieho rastu.

lucy

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 28352x
Priemerná čítanosť článkov: 1134x

Autor blogu

Kategórie