Založ si blog

Pravda o pravde?

Každý chápeme pravdu odlišne. Je to abstraktný pojem, ktorý nie je možné ohraničiť, preto môže jeho význam uniknúť, či pozmeniť tvar. Vo svojej podstate pravda ani neexistuje.

Už v prvý moment, keď sa formuje, stráca svoje presné línie. Človek k nej pridá iné slovo, iný tón alebo iný úsmev a naruší sa jej celá štruktúra.

To, v čo verí väčšina, je vzor pravdy, podľa ktorej sa posudzuje každé tvrdenie, myšlienka či skutok. V to, čo veríte, je vaša pravda, no pre iného to môže byť klamstvo. Prečo to tak je? Nech spravíte čokoľvek, skutok sa zmení na slová, ktoré je možné pozmeniť. Možno nepôjde o čisté klamstvo, no ani o skutočnú pravdu.

Viditeľné je to najmä v dnešnej dobe, kedy sa slová dokážu skriviť s absolútnou ľahkosťou. Nejde o to, šíriť pravdu, no získavať masy.

To vedie k deleniu spoločnosti a k slovným vojnám. Existujú tri typy ľudí – tí, ktorí pravdu hľadajú, tí, ktorí ju vytvárajú a tí, ktorí ju prijímajú. Proces vytvárania je podstatne ľahší, proces hľadania je nekonečný a proces prijímania závisí od tej-ktorej osoby.

Pravdivosť ľudia súdia podľa vlastných hodnôt. V to, čo verím ja, je moja pravda, to, v čo veríte vy, je vaša pravda. Ostatné je klam.

Afganistan / Taliban / Ašraf Ghaní / Lója džirga /

Taliban je po výmene väzňov pripravený začať mierové rokovania s afganskou vládou

10.08.2020 12:34

Tento krok bol kľúčovou podmienkou začatia mierových rozhovorov medzi afganskou vládou a Talibanom. Prvé kolo rozhovorov sa uskutoční v katarskej Dauhe.

Bielorusko, voľby

Bielorusko má dvoch víťazov. Diktátora a bývalú učiteľku

10.08.2020 12:28

Prezidentské voľby v Bielorusku sprevádzajú udalosti, aké krajina počas éry samostatnosti ešte nezažila.

lesný požiar

V horúcom počasí hrozí vznik požiarov, upozorňujú hasiči

10.08.2020 12:25

V tomto období sa zakazuje fajčiť, odhadzovať horiace alebo tlejúce predmety, alebo používať otvorený plameň na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru.

Veronika Remišová

Lenč: Pre stranu Za ľudí by bol lepší iný predseda

10.08.2020 12:00

Má nová šéfka vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová potenciál zdvihnúť voličský záujem o tento subjekt? Politológ Jozef Lenč si myslí, že nie.

lu

Všetko a dokopy nič... Jednoducho len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 988x
Priemerná čítanosť článkov: 988x

Autor blogu

Kategórie

Archív